Salon Frankfurt 2011 | Volvo Concept You

Concept You to wybuchowa mieszanka. Łączy udaną i atrakcyjną stylistykę znaną z modeli Audi A7 i A5 Sportback z elegancką linią inspirowaną pierwszym popularnym modelem Volvo

Volvo Concept Universe

Obecnie produkowany flagowy model S80 ma już swoje lata i Volvo powoli przymierza się do rozpoczęcia prac nad jego następcą. Pierwszą zapowiedzią nowej stylistyki był zaprezentowany w Szanghaju Concept Universe, duża limuzyna o klasycznych liniach. Wtedy to po raz pierwszy Volvo odwołało się do przeszłości inspirując się wyglądem Volvo PV w przedniej części nadwozia.

Frankfurt jest za to miejscem premiery kolejnego prototypu zwiastującego stylistykę przyszłych modeli szwedzkiej marki. Tym razem nazywa się Concept You i w stosunku do Concept Universe jest bardziej odważny stylistycznie.

Przód zaprojektowano w podobnym stylu nadal odwołując się do słynnej PV-ki. Natomiast tył nadwozia Concept You natychmiast przywodzi na myśl kreacje Audi w postaci A5 Sportback, czy większego A7.

Nadwozie typu fastback jest odpowiedzią na trendy obowiązujące wśród europejskich klientów. Wszystko wskazuje na to, że chińskie gusta podążają w tym samym kierunku. Naszym celem jest sprawdzenie jak śmiała może być stylistyka naszej nowej limuzyny, by ta mogła odnieść globalny sukces - powiedział Peter Horbury, wiceprezes do spraw stylistyki w Volvo Car Corporation

Bardzo ciekawie przedstawia się wnętrze. Dominują w nim duże wyświetlacze, które zastąpiły całkowicie "guzikologię stosowaną". Urządzenia pokładowe sterowane są za pomocą aplikacji podobnie jak w smartphone'ach. Co więcej, Volvo zastosowało czujniki śledzące wzrok do sterowania trybem "eco". Ekrany wzbudzają się tylko gdy pada na nie wzrok kierowcy lub pasażera.

Na koniec coś dla melomanów. Na pokładzie zamontowano wysokiej klasy sprzęt grający Alpine. W zestawie tym znajdziemy prototypowy subwoofer typu "FreshAir", korzystający z powietrza zasysanego z zewnątrz auta w celu dostarczenia wyjątkowych doznań muzycznych.

Volvo You Concept

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Frankfurt 2011 | Nowe, stare Volvo XC90

Z wizytą w Muzeum Volvo

Volvo S60 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.