Salon Frankfurt 2011 | Jeep Wrangler Arctic

Do Europy nadciąga mroźna zima - przynajmniej wg Jeepa, który przygotował dla klientów na Starym Kontynencie Wranglera w wersji Arctic

Call of Duty: Jeep Wrangler MW3

Podczas salonu samochodowego Frankfurt Motor Snow Show, Jeep pokazał Wranglera, swój sztandarowy model, w specjalnej limitowanej wersji o mroźnej nazwie Arctic.

Jeep ujawnił w zasadzie tylko jeden szczegół dotyczący konstrukcji Arctica. Mianowicie bazuje on na modelu... Sahara. To dobra wiadomość, gdyż "pustynna" wersja Wranglera jest całkiem dobrze przygotowana do off-roadowego boju choćby dzięki mocnym mostom napędowym i blokadom mechanizmów różnicowych.

Czym zatem Arcitc wyróżnia się z tłumu? Głównie są to znaczki inspirowane tajemniczym stworem Yeti i jasnoniebieski lakier nadwozia. Poza tym to standardowy Wrangler. Pod maską może pracować nowy benzynowy silnik Pentastar V6 3.6 (286 KM i 347 Nm) lub turbodiesel V6 2.8 (200 KM i 410 Nm).

W europejskich salonach Wrangler Arctic ma pojawić się w pierwszym kwartale 2012 roku. Będzie dostępny zarówno w krótkiej wersji nadwoziowej, jak i Unlimited. Ceny nie są jeszcze znane.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Jeep Wrangler 3.6 V6 | Galeria

Nowy silnik Pentastar w Jeepie

Jeep Wrangler - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.