Salon Frankfurt 2011 | Lancia Voyager

Voyager będzie największym wielkopojemnym modelem w historii Lancii. Swojego poprzednika, model Phedra przerasta na długość o prawie pół metra

Voyager to kawał samochodu. Długość to 5,21 m, a szerokość 1,99 m. Tak dużych samochodów osobowych Włosi nie mieli w swojej ofercie od dawna. Teraz za sprawą przejęcia koncernu Chryslera przez Fiata będą mogli w pełnej zgodzie ze swoim patriotyzmem cieszyć się  amerykańską motoryzacją.

Co znajdziemy w "nowej" Lancii? Dokładnie to samo, co dotąd było na wyposażeniu Chryslera Grand Voyagera. Pasażerowie tylnych foteli dostają się do środka za pomocą elektrycznie odsuwanych drzwi bocznych, tylna klapa także posiada własny napęd, a drugi i trzeci rząd foteli chowa się w podłodze (Stow'n'Go) tworząc płaską powierzchnię.

Napęd może być realizowany za pomocą jednego z dwóch silników. Benzynowe V6 ma 3,6 l pojemności i generuje pełne respektu 287 KM, zadowalając się przy tym średnio 10,8 l/100 km. Jeśli to za dużo można wybrać oszczędniejszego Diesla V6 o pojemności 2,8 litra o mocy 163 KM i maksymalnym momencie 360 Nm. Jego zapotrzebowanie na paliwo zamyka się wg producenta w 7,9 l/100 km.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Frankfurt 2011 | Przewodnik po premierach

Używane: Lancia Y (1985-2011)

Chrysler Grand Voyager - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.