Salon Frankfurt 2011 | BMW 1 Performance

Nowa "jedynka" będzie obok M5 oraz prototypów z serii "i" gwiazdą stoiska BMW podczas salonu samochodowego we Frankfurcie. Poza cywilnymi odmianami modelu - Urban i Sport - pojawi się pikantny wariant Performance

Uroda to nie wszystko - myślą pewnie fani "beemek", patrząc na zdjęcia nowej serii 1. To w końcu nadal zwarty, tylnonapędowy kompakt z porządnie zmontowanym wnętrzem, bogatą ofertą (mocnych i/lub oszczędnych) silników oraz (chyba) wyśmienicie skrojonym układem jezdnym. To w końcu nadal BMW.

Opracowane we współpracy z ekipą M GmbH dodatki pomagają "jedynce" zerwać z wizerunkiem grzecznej dziewczynki. Pakiet stylistyczny z nowymi zderzakami, listwami progowymi, lotką tylnej klapy, 19-calowymi felgami, mroczną kolorystyką listew ozdobnych oraz kontrastowymi naklejkami nadwozia dodaje jej sportowego sznytu. W kabinie dalszy ciąg modyfikacji. Na kierowcę czeka tu poręczna, obszyta alcantarą kierownica, gałka biegów z elementami z włókna węglowego oraz pedały z aluminiowymi nakładkami. Pod blaszanym płaszczem BMW 1 Performance kryje sztywniejsze zawieszenie oraz wzmocniony (i lżejszy od seryjnego) układ hamulcowy.

Jeszcze nie wiadomo, czy zaprezentowane we Frankfurcie akcesoria trafią do salonów BMW. Wiadomo już za to, że lista opcji cywilnej "jedynki" wzbogaci się o dedykowane torby do przewożenia nart, plecaki, organizery, dywaniki, przegródki w kufrze oraz bagażniki rowerowe.

Obecni i przyszli właściciele pierwszej generacji modelu 135i Coupe i Cabriolet (oraz 335i) będą mogli także skorzystać z dodatkowego zastrzyku mocy. Po fabrycznym tuningu 3-litrowy turbobenzyniak rozwija moc 326 koni (20 KM ekstra) i maksymalny moment obrotowy 430 Nm w przypadku wersji ze skrzynią ręczną oraz 450 Nm w przypadku automatu (dodatkowe 30 lub 50 Nm). Na życzenie "jedynkę" można uzbroić jeszcze w wydajniejszą, aluminiową chłodnicę, zaprojektowaną specjalnie z myślą o szaleństwach na torze.

Marcin Sobolewski

ZOBACZ TAKŻE:

Wściekła "jedynka", czyli BMW 1 M Coupe

BMW 1 M Coupe - bokiem przez ścianę - WIDEO

BMW - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.