Salon Frankfurt 2011 | Czterodrzwiowe coupe Kii

W ostatnich latach koreańskie firmy dzielnie atakują nowe segmenty samochodowego rynku. Piękne, smukłe GT przygotowane na targi we Frankfurcie jest tego kolejnym przykładem. Do sieci wyciekły nowe zdjęcia auta

Luksusowe czterodrzwiowe coupe z Korei? Jeszcze niedawno taki scenariusz byłby nie do pomyślenia. Dziś to co innego. Siostrzane firmy Kia i Hyundai regularnie udowadniają, że są silnym graczem i nie boją się ani ryzykownych projektów, ani walki w nowych segmentach.

Z wciąż nieoficjalnych zdjęć wynika, że nowy prototyp Kii nosi nazwę GT i trzeba przyznać, że smukła, czterodrzwiowa limuzyna całkowicie na to miano zasługuje. Muskularna, ale i wyrafinowanie oszczędna oraz pełna wdzięku sylwetka potrafi przykuć wzrok nawet największych przeciwników koreańskiej motoryzacji. Jest to kolejne dzieło Petera Schreyera, byłego pracownika Audi, który od pewnego czasu piastuje stanowisko szefa projektantów w Kia Motors. Oto jak sam twórca komentuje nowy prototyp:

Nieważne z której strony patrzysz na niego, ten prototyp jest pełen energii i gotowy do startu. Wierzę, że samochód jest wyraźnym sygnałem, że Kia jest gotowa na szybki skok do przodu w zupełnie nowy segment

Jednak zgrabna sylwetka nie wystarczy, by wejść do elitarnego towarzystwa z dopiskiem GT. Potrzebny jest jeszcze potężny silnik, którego moc w idealnym wypadku trafia na koła tylnej osi. Wszystko wskazuje na to, że prototyp Kii spełnia i te dwa warunki. Nieoficjalnie mówi się, że pod maską inżynierowie zainstalowali 5-litrowe V8 z Hyundaia Genesisa R-Spec.

Na więcej szczegółów będziemy musieli poczekać do przyszłego tygodnia, kiedy to koreański prototyp zadebiutuje podczas targów we Frankfurcie. Dziś zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć, które wyciekły do sieci.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Picanto 3d | Galeria

Hyundai Veloster | Galeria

Kia Sportage - ogłoszenia

Więcej o: