Salon Frankfurt 2011 | Toyota FT-86 na wideo

Japończycy prezentują na filmie wideo ostatnie szlify sportowego modelu FT-86. Auto wyjedzie na drogi w 2012 roku

Nazwa FT-86 to skrót od Future Toyota 86, czyli "przyszła Toyota 86". W ten sposób firma nawiązuje do kultowej Corolli Levin AE86 - lekkiego kompaktu z wysokoobrotowym benzyniakiem, tylnym napędem i "szperą".

Toyota FT-86 odwołuje się do tradycji takich tuz jak 2000GT (poznaj historię Toyoty 2000GT ), MR2, Celica czy Supra. Szeroka publiczność po raz pierwszy zetknęła się z autem podczas tokijskiego salonu w 2009 roku.

Bliski produkcji prototyp, który pojawi się we Frankfurcie, mieliśmy już okazję oglądać podczas tegorocznego salonu w Genewie. Przypomnijmy, że styliści zrezygnowali wtedy z pokrytego czarnym lakierem przedniego słupka, sięgnęli po diody LED i zmienili kształt tylnych lamp. Efekt? Więcej agresji w stosunku do subtelnie nakreślonego pierwowzoru. Nieznacznie zmieniły się też wymiary karoserii - "genewska" FT-86 mierzy 423,5 cm długości, 179,5 cm szerokości i 127 cm wysokości. Jej rozstaw osi to 257 cm.

Sercem Toyoty FT-86 jest 2-litrowy bokser o mocy 240 koni, za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni ręcznej przekazujący siłę napędową na koła tylnej osi. Jak przebiegają prace japońskich projektantów? Zapraszamy do obejrzenia wideo:

 

Obok prototypu FT-86, Toyota zaprezentuje we Frankfurcie Avensisa po faceliftingu, produkcyjną wersję Priusa z wtyczką i "nadmuchanego" Priusa+, a także nową generację Yarisa i zmodernizowanego Hiluxa.

Więcej na temat historii Corolli Levin AE86 przeczytacie na jdm-option.pl .

Marcin Sobolewski

ZOBACZ TAKŻE:

Silniki Toyoty zyskają turbo

Toyota Prius - TEST

Toyota Yaris - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.