Salon Frankfurt 2011 | Kia Picanto Race

Nie często na międzynarodowym salonie samochodowym można oglądać Polskie akcenty sportowe. W tym roku na stoisku Kii, pojawi się Picanto Race - auto przygotowane do startów w polskim pucharze markowym

Kia Lotos RaceKia Lotos Race Kia Lotos Race Pierwszym "pewniakiem" przyszłorocznego pucharu Picanto został laureat konkursu dla amatorów Kia Lotos Race 2011 - Grzegorz Kubat z Radomia

Podczas salonu we Frankfurcie, który startuje już w najbliższy wtorek, będzie można zobaczyć Kię Picanto w wyścigowej wersji - Race. Auto przygotowano w Polsce specjalnie na potrzeby markowego pucharu, organizowanego przez Kia Motors Polska. Samochód, wraz z informacjami dotyczącymi przyszłorocznego sezonu, stanie na stoisku Kia podczas dni prasowych w towarzystwie premierowej Kii Rio z trzema drzwiami, zmodernizowanego Soula i koncepcyjnego sedana GT.

Wyścigowy serial organizowany przez KMP wystartował po raz pierwszy w 2006 roku. Po trzech sezonach i krótkiej przerwie wróci do polskiego motorsportu już w przyszłym roku na kolejny trzy sezony. Oprócz toru w Poznaniu odwiedzi wyścigowe obiekty w Niemczech, Czechach na Węgrzech i Słowacji.

Startujące w przyszłorocznym pucharze auta będą wyposażone w silniki benzynowe 1.2 o mocy ok 90 KM. Przewidziane regulaminem modyfikacje techniczne obejmą przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa (klatka, fotele, wielopunktowe pasy, system gaśniczy itp.), zawieszenie, jednostkę sterującą silnika oraz układ wydechowy. W pełni przygotowane do zawodów Picanto wyceniono na ok. 40 000 zł.

Juliusz Szalek

Więcej informacji:  www.kialotosrace.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Picanto | Pierwsza jazda

Kia Picanto 3d | galeria

Więcej o motorsporcie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.