Ducati Diavel ze sznytem AMG

Dwa miesiące temu, włoski producent motocykli Ducati oraz fabryczny tuner Mercedesa oficjalnie rozpoczęli współpracę. Mocarny Diavel przyprawiony przez AMG to pierwszy namacalny owoc tego przymierza

Początkowo mówiło się, że kooperacja obu firm polegać ma na organizowaniu wspólnych działań marketingowych. Dziś widać jednak, że to coś więcej. Sportowa dywizja Mercedesa wzięła na warsztat jeden z modeli Ducati i przyprawiła mu nieco szyku.

Diavel AMG Special Edition można rozpoznać m.in. po nowych, pięcioramiennych obręczach kół, sportowym wydechu AMG z grawerowanymi końcówkami, kanapie wykończonej w alkantarze i obudowie wlotu powietrza wykonanej z włókna węglowego. Jak na limitowaną edycję przystało, każdy motocykl otrzyma okolicznościową tabliczkę z indywidualnym numerem egzemplarza. Motocykl można będzie kupić w każdym kolorze pod warunkiem, że będzie to kolor czarny.

Nie wiadomo na razie ile sztuk Diavela AMG wyjedzie na ulice, ale pierwsze zamówienia Ducati będzie przyjmować od momentu debiutu motocykla zaplanowanego na zbliżające się targi we Frankfurcie.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes nie pęka - nowy silnik AMG

Mercedes C63 AMG

Mercedes C-klasa - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.