Yo-Concept, czyli jajko na kołach

Rosyjska firma Yo-Auto zaczęła zbierać zamówienia na oryginalny prototyp, przywodzący na myśl auta rodziny Jetsonów

Auto, które wyglądem przypomina również "bąbelkowe" wehikuły popularne w latach 50., ma wejść do produkcji w przyszłym roku. W przeciwieństwie do typowych "bubble cars", rosyjski prototyp oferuje jednak całkiem sporo miejsca w kabinie. Co więcej, Rosjanie planują przygotować trzy wersje auta: coupe, hatchback oraz... małą ciężarówkę.

Wystarczy przyjrzeć się sposobowi w jaki otwierają się drzwi, by nabrać pewności, że wersja produkcyjna auta będzie znacząco różnić się od modelu studyjnego. Nie są to scyzorykowe drzwi typu lambo, czy skrzydła unoszone góry. To byłoby zbyt proste. Twórcy projektu poszli na całość i zastosowali drzwi, które odsuwają do tyłu i schodzą nad tylną szybą. Rozwiązanie ciekawe, bo umożliwia bardzo wygodny dostęp do kabiny. Na realizację w wersji produkcyjnej nie ma jednak żadnych szans.

Futurystyczny, jajowaty prototyp posiada również panoramiczną przednią szybę, przechodzącą w szklany dach oraz LED-owe reflektory, a za napęd odpowiada układ hybrydowy składający się z silnika benzynowego i jednostki elektrycznej. Więcej szczegółów poznamy podczas debiutu tego niecodziennego pojazdu we Frankfurcie.

 

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Frankfurt 2011 | Przewodnik po premierach samochodów

Salon Frankfurt 2011 - odświeżona Toyota Avensis

Audi - ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.