Salon Frankfurt 2011 | Będzie nowe Audi A2

Audi oficjalnie potwierdziło, że zamierza wkrótce wprowadzić na rynek następcę modelu A2. Elektryczny prototyp przygotowany na targi we Frankfurcie pozwala podejrzeć, jak nowe wcielenie malucha z Ingolstadt będzie wyglądać

Salon Frankfurt 2011 | Premiery

Pierwsza generacja Audi A2 była produkowana w latach 1999-2005. W opinii wielu auto wyprzedzało swoje czasy i może dlatego - oraz za sprawą dość wysokiej ceny - nigdy nie stało się bestsellerem na miarę swoich walorów. Właśnie rozpoczyna wielki powrót.

Wygląd zewnętrzny nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z samochodem z Ingolstadt. Złośliwi powiedzą pewnie, że jest to nic więcej, jak przypudrowana kopia modelu A1. Coś jest na rzeczy, bo chociaż dwójka w nazwie sugerowałaby, że mamy do czynienia z modelem większym, A2 jest w rzeczywistości mniejsze (choć odrobinę wyższe) od miejskiego mikrusa Audi. Pięciodrzwiowy prototyp mierzy 3,8 m długości, 1,69 m szerokości i 1,49 m wysokości. Autem mogą podróżować cztery osoby, siedzące na czterech, oddzielnych fotelach.

Prototyp przygotowany na targi we Frankfurcie jest w pełni elektryczny. Czego możemy spodziewać się po wersji produkcyjnej? Oryginalne A2 z początku wieku dostępne było z szeroką gamą czterocylindrowych silników benzynowych i diesli. Firma nie zdradziła na razie jaką ofertę szykuje dla jego następcy, ale według źródeł zbliżonych do projektu, Audi przewiduje zarówno wersje z napędem elektrycznych jak i hybrydy, w których silnik spalinowy pełniłby funkcję generatora prądu. Na więcej informacji będziemy musieli poczekać do połowy września.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Ponad 500 KM w Audi A1

Audi A1 | Pierwsza jazda

Audi A1 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.