Salon Frankfurt 2011 | Citroen DS5

Do grona szlachetnie naznaczonych Citroenów z rodziny DS dołącza trzeci i największy model, oznaczony cyfrą 5. Czy modne kształty i modny segment utorują mu drogę do rynkowego sukcesu?

Karoseria Citroena DS5 liczy 452 cm długości i 185 cm szerokości. Bagażnik auta mieści 465 l.

Projektanci serii DS rozwinęli skrzydła. DS5 - teoretycznie crossover, czyli skrzyżowanie kombi, minivana i SUV-a - mimo wielkich felg nie grzeszy prześwitem, a mocno pochylone przednie i tylne słupki nie wróżą mu szczególnej funkcjonalności. Liczy się jednak coś więcej. Masywne przetłoczenia drzwi, dużo szkła, nie mniej chromowanych błyskotek, a do tego barczysty przedni i tylny pas - nowy Citroen umiejętnie łączy akcenty aut z różnych segmentów i choć może wydawać się przekombinowany, to na pewno nie pozostawia obojętnym. Nowoczesność urasta tu do miana awangardy, przynajmniej tej stylistycznej.

A co pod blaszanym płaszczem? Konwencjonalny (co nie oznacza, że przeterminowany) nurt reprezentują turbodiesle o pojemności 1,6 i 2 litrów (112 i 163 KM) oraz 1,6-litrowy turbobenzyniak o mocy 155 lub 200 koni. Prawdziwą innowacją będzie jednak wersja hybrydowa, łącząca 2-litrowego turbodiesla o mocy 163 koni oraz 37-konny motor elektryczny. Ten pierwszy będzie napędzał przednie koła, drugi zaś - tylne. Jego znaki szczególne to wyjątkowo niski apetyt (średnio według Citroena zaledwie 3,7 l/100 km) oraz zdolność pokonywania krótkich dystansów jedynie przy użyciu silnika elektrycznego. Auto może rozwijać wtedy prędkość do 60 km/h.

Wysokie aspiracje Citroena DS5 podkreślają liczne możliwości personalizacji (m.in. mnogość dostępnych wzorów obręczy kół, odcieni lakieru i kolorów tapicerki) oraz długa lista wyposażenia, zawierająca m.in. asystent parkowania czy francuską wersję wyświetlacza head-up.

A co Wy sądzicie na temat wyglądu i losów nowego członka rodziny DS? Zapraszamy do komentowania i obejrzenia obszernej galerii zdjęć nowego Citroena DS5 .

Marcin Sobolewski

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Citroen C4 od 57 300 zł - CENNIK

Nowy Citroen C4 w szczegółach - WIDEO

Citroen C4 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.