Salon Frankfurt 2011 | Nowe Lancie

We Frankfurcie Lancia zaprezentuje pełną gamę swoich nowych modeli. Tuż po imprezie, w październiku br. w salonach pojawi się nowa Thema

Nowa Lancia Thema, bazująca na Chryslerze 300, w porównaniu z pierwowzorem zyska smakowicie urządzone wnętrze i wysokoprężne serce VM Motori o pojemności 3 litrów i mocy 190 lub 239 koni, sprzęgnięte z 5-biegowym automatem. Alternatywą będzie wersja benzynowa ze znanym z amerykańskich modeli motorem Pentastar 3.6 V6 o mocy 286 KM oraz 8-biegowym automatem.

Jak mówią szefowie Lancii, Thema będzie "prawdziwą alternatywą" dla aut klasy premium. Czy tak będzie w rzeczywistości? Wszystko zależy od ceny. Jeśli jednak Włosi pójdą na przykład śladami Renault Latitude, ich limuzynę najczęściej będziemy oglądać... w gazetach.

Póki co nowa Thema zaliczyła swój pierwszy poważny debiut i wystąpiła na otwarciu 68. festiwalu filmowego w Wenecji, który od lat sponsoruje Lancia:

 

To nie koniec nowości na stoisku Lancii. Obok limuzyny pojawi się kabriolet o imieniu Flavia, mocno spokrewniony z Chryslerem 200. Wbrew przypuszczeniom, w ofercie włoskiej firmy nie pojawi się 200-ka w wersji sedan - zaopatrzenie jej w wysokoprężny silniki okazało się zbyt kosztowne. Kabriolet będzie dysponował 2,4-litrowym benzyniakiem o mocy 175 koni, spiętym z 6-biegowym automatem.

Marcin Sobolewski

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa Lancia Ypsilon - WIDEO

Lancia Ypsilon od Versace

Lancia Ypsilon - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.