Salon Frankfurt 2011 | Nowy Fiat Panda

Większa, bardziej funkcjonalna i oszczędniejsza - taka ma być nowa Panda. Produkcją modelu zajmą się włoskie zakłady Fiata pod Neapolem

Nowy Fiat Panda również dostępny będzie jedynie jako 5-drzwiowy hatchback. Długość nadwozia wzrosła z 3,54 do 3,65 m, szerokość - z 1,58 do 1,64 m, a jego wzrost - z 1,54 do 1,55 m. Najbardziej ma skorzystać na tym bagażnik, którego pojemnością Włosi się na razie jednak nie pochwalili.

Poza motorem o pojemności 1,2 litra, wszystkie jednostki będą seryjnie uzbrojone w system start-stop.

Co pod maską? Dwucylindrowy benzyniak o pojemności 0,9 litra w wersji wolnossącej będzie generować moc 65 KM, a turbodoładowanej - 85 KM. Poza nim dostępny będzie także 1,2-litrowy silnik benzynowy o mocy 69 KM (dostępny także z instalacją LPG) oraz 1,3-litrowy turbodiesel Multijet (75 KM).

W gamie Pandy pojawi się wersja firmowana przez Abartha, zasilana 0,9-litrowym silniczkiem, podkręconym do 105 KM. W następnym roku na liście wyposażenia zadebiutuje - po raz pierwszy w segmencie maluchów - asystent nagłego hamowania, który w razie wykrycia przeszkody będzie w stanie zatrzymać samochód, o ile jego prędkość nie przekracza 30 km/h.

Produkcja nowego Fiata Pandy wystartuje w listopadzie br. Model zadebiutuje podczas najbliższych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Marcin Sobolewski

ZOBACZ TAKŻE:

Jubileuszowa Panda na 30-lecie

Nowy Fiat Panda - ZDJĘCIA

Fiat Panda - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.