Salon Frankfurt 2011 | Infiniti FX50 Vettel Edition

Na bolidzie Sebastiana Vettela widnieje logo Infiniti. A to oznacza, że na autach Infiniti może widnieć nazwisko Vettela. Japońska firma zaprezentuje we Frankfurcie specjalną wersję modelu FX50, sygnowaną przez niemieckiego kierowcę

W czasie wolnym od ścigania Sebastian Vettel jest ambasadorem japońskiej marki, a modelem FX50 właśnie jeździ na co dzień. Teraz firma Infiniti poprosiła obecnego mistrza Formuły 1 o pomoc w stworzeniu idealnej wersji luksusowego SUV-a.

Producent udostępnił na razie tylko jedno zdjęcie auta, szczegóły techniczne projektu zostawiając dla siebie. Jednak nie ryzykując zbytnio wpadki obstawiamy, że na prośbę krewkiego kierowcy wyścigowego inżynierowie wycisnęli nieco dodatkowej mocy z - i tak przecież dynamicznej - seryjnej V8-ki. Pod maską zwykłego FX50 drzemię bowiem wolnossące, 5-litrowe serce rozwijające moc 390 KM i potrafiące rozpędzić przysadzistego SUV-a do setki w czasie 5,8 sek.

Gołym okiem widać natomiast, że FX50 Sebastian Vettel Edition prezentuje się bardziej bojowo od swoich salonowych kuzynów. Przedni zderzak z pokaźnym spojlerem i światłami do jazdy dziennej, bardziej agresywne progi i duża lotka nad tylną szybą to tylko niektóre ze zmian. Obraz "niedobrego" SUV-a podkreślają dodatkowo mocno przyciemnione szyby oraz duże, czarne obręcze kół z polerowanym rantem.

Więcej szczegółów poznamy prawdopodobnie bliżej daty otwarcia targów we Frankfurcie, czyli 15 września.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Infiniti JX | Galeria

Infiniti FX po zmianach

Infiniti FX - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.