Kia Lotos Race 2011 - zwycięzcy

Dwudziestojednoletni Grzegorz Kubat z Radomia został zwycięzcą Kia Lotos Race 2011, bezprecedensowego w naszym sporcie konkursu dla amatorów chcących rozpocząć karierę w wyścigach samochodowych

Dwudziestojednoletni Grzegorz Kubat z Radomia został zwycięzcą Kia Lotos Race 2011, bezprecedensowego w naszym sporcie konkursu dla amatorów chcących rozpocząć karierę w wyścigach samochodowych

W ręce zwycięzcy trafią kluczyki do wyścigowej Kia Picanto Race oraz 30 tysięcy złotych przeznaczone na udział w przyszłorocznym pucharze marki. Drugie miejsce zajął Łukasz Bylica z Roczyn koło Andrychowa, a podium uzupełnił Michał Dobrowolski ze Szczecinka. Zdobywcy drugiego i trzeciego stopnia podium także otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe od organizatorów oraz sponsorów projektu - Lotos Oil, PZU, Caroli Kart i Santander Consumer Bank. Organizator przyszłorocznej serii wyścigowej przewidział także upusty dla wszystkich finalistów KLR 2011 na zakup pucharowych Picanto.

Nie spodziewałem się wygranej i to jest niesamowite, mówił mocno wzruszony zwycięzca konkursu. Bardzo się cieszę, że będę miał szansę pokazania się w pucharze Kia Picanto 2012. Walka między nami do końca była bardzo wyrównana i chyba nikt nie mógł czuć się faworytem. Ten konkurs to świetny pomysł i już sam pobyt w Rallylandzie był dla nas ogromną nagrodą. Kluczem do wygranej było chyba szybkie uczenie się i unikanie błędów. To zaprocentowało.
Jestem bardzo zadowolony i zbudowany tym co tutaj oglądaliśmy, powiedział Wojciech Szyszko dyrektor zarządzający Kia Motors Polska. "Rozpoczynaliśmy ten projekt w zasadzie nie wiedząc jaki będzie jego skutek i czy odniesiemy sukces. Dziś już nie mam żadnych wątpliwości. Warto było zrealizować Kia Lotos Race, choćby tylko po to, by zobaczyć te emocje i łzy na podium. I to nie tylko zwycięzców, ale także ich instruktorów i jurorów. Bardzo cieszę się, że mamy tak utalentowaną i zgraną młodzież, która szuka swej drogi do motorsportu. Postaramy się im ją ułatwić jak najbardziej. Dziękuję bardzo naszym partnerom w tym projekcie, bez których nie byłoby możliwe zrealizowanie tak szeroko zakrojonego przedsięwzięcia. Bardzo dobrze zainwestowaliśmy w młodzież i mam nadzieję, że wielu z nich zobaczymy w przyszłorocznym pucharze Kia Picanto. Gratuluję wszystkim uczestnikom, bo wszyscy są wygranymi.
Jestem bardzo zadowolony z tego, że zrealizowaliśmy Kia Lotos Race, powiedział Jacek Neska, prezes Lotos Oil. Wspólnie zrealizowaliśmy pionierski projekt, który wszystkim nam dostarczył niesamowitych emocji i wrażeń. Zainteresowanie i udział w nim tysięcy młodych ludzi potwierdza, że sporty motorowe cieszą się u nas powodzeniem.
To był chyba najbardziej niesamowity projekt w mojej karierze, mówił Tomasz Kuchar, wielokrotny rajdowy mistrz Polski

Finał konkursu Kia Lotos Race 2011 rozgrywany był podczas 10-dniowego kursu doskonalenia techniki sportowej jazdy, zorganizowanego w ośrodku Rallyland Tomasza Kuchara. Dwudziestka uczestników w wieku od 16 do 24 lat była szkolona i egzaminowana przez grono instruktorów związanych ze sportami motorowymi, pośród których znaleźli się Jakub Golec, Zbigniew Szwagierczak, Tomasz Kuchar, Jakub Gerber, Robert Hundla oraz Daniel Dymurski. W tym czasie uczestnicy mieli również zajęcia praktyczne prowadzone w zwykłych autach oraz profesjonalnych wyścigówkach Kia pro-cee'd. Prowadzono także szereg teoretycznych wykładów i zajęć dotyczących sportów motorowych, przepisów w wyścigach oraz rajdach, techniki, mechaniki i zasad żywieniowych dla sportowców. Istotne były kwestie bezpieczeństwa podczas imprez sportowych a także w codziennym ruchu drogowym. W tym aspekcie cały projekt wspierało Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. W Kia Lotos Race 2011 wzięło udział ponad 12 000 osób. Konkurs mający na celu odszukanie amatorskich talentów kierownicy i wprowadzenie ich w świat samochodowych wyścigów rozpoczął się w kwietniu. Od tego czasu uczestnicy musieli przejść wirtualne testy, zaprezentować swoje umiejętności na komercyjnych torach kartingowych, wziąć udział w kartingowych wyścigach kwalifikacyjnych, by w finałowej rozgrywce zmierzyć się z konkurentami w Rallylandzie.

Szczepan Mroczek

Więcej informacji: www.kialotosrace.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Rabaty zwiększyły sprzedaż w Polsce

Infiniti chce podwoić sprzedaż w Europie

Więcej o motorsporcie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.