Kolejna nowa Toyota Camry

Dopiero co Toyota pokazała oficjalnie nowy model Camry, a już szykuje się kolejna premiera... Camry - tym razem w wersji azjatyckiej. Różnice są niewielkie, ale od razu zauważalne

Toyota CamryToyota Camry Toyota Camry Na początku sierpnia w japońskiej prasie ukazały się pierwsze zdjęcia nowej Toyoty Camry. Różniła się ona wyglądem od pierwszych teaserów pokazywanych przez amerykański oddział Toyoty. Teraz kolejne zdjęcia wyciekły w Rosji (Toyota ma tam swoje fabryki i produkuje Camry na rynek rosyjski) i wszystko stało się jasne. Zaprezentowana przez japońskie czasopismo Camry to wersja azjatycka. Będzie sprzedawana w rodzimej Japonii, w innych krajach Azji oraz w Rosji.

Azjatycka Camry wygląda trochę jak poprzednia wersja po liftingu. W stosunku do wersji amerykańskiej inna jest maska, pas przedni i tylne lampy. W środku znajdziemy jednak te same kształty deski rozdzielczej i foteli.

Pod maską żadnych niespodzianek, napęd będzie realizowany przez nowy czterocylindrowy silnik 2.5 (180 KM) lub przez V6 3.5 (277 KM), znanymi z rynku amerykańskiego, ale nieznacznie mocniejszymi. Obie wersję będą współpracować ze skrzyniami ręcznymi o sześciu przełożeniach lub z przekładnią automatyczną. W ofercie będzie też hybryda łączona z silnikiem 2.5 (160 KM) o łącznej mocy układu wynoszącym 206 KM.

Czym jeszcze azjatycka Camry będzie różnić się od amerykańskiej? Z pewnością ceną. W Rosji produkowana na miejscu podstawowa wersja nowej Camry ma kosztować równowartość 33 tys. dolarów, czyli o połowę więcej, niż w USA.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa Toyota Camry w wersji na amerykańskiej | Bez rewolucji

Wybierz najlepszą generację Toyoty Camry

Toyota Camry - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.