Frankfurt 2011 | Aston Martin V12 atakuje: Zagato i Vantage GT3

Aston Martin szykuje dwie nowości. Pierwsza to przygotowana wspólnie z Zagato limitowana seria V12, którą będzie można obejrzeć we Frankfurcie, druga nowość to 600-konne V12 w wyścigowej wersji GT3

Współpraca angielskiego Aston Martina z włoskim Zagato sięga początku lat 60. Wtedy to obie firmy z dumą pokazały wyjątkowo piękne DB4 Zagato . Na kolejne wspólne dziecko trzeba było czekać ćwierć wieku i choć dziś V8 Zagato nie zachwyca linią, to stał się inspiracją dla późniejszego Virage.

Najnowsza kreacja zaprojektowana dla nobliwego Anglika została pokazana w tym roku podczas Villa d'Este Concorso d'Eleganza we Włoszech pod nazwą Zagato Concept . Wersja ostateczna, po drobnych poprawkach krawieckich, zostanie zaprezentowana we Frankfurcie. Zmiany są niemal niezauważalne i dotyczą zamka drzwi, listewek ozdobnych, czy wlotów powietrza na masce.

Aston Martin V12 Zagato kryje pod włoską kreacją z aluminium i karbonu technikę z V12 Vantage. Auto jest więc napędzane silnikiem V12 6.0 o mocy 517 KM mocy i momencie wynoszącym 570 Nm. Pierwsi klienci odbiorą swoje Zagato dopiero latem 2012. Za każdy ze stu pięćdziesięciu sztuk trzeba będzie zapłacić 330 tys. funtów. Cena nie zawiera podatku.

Drugą nowością jest wyścigowy V12 Vantage GT3 . Jest to auto zbudowane z myślą o wyścigach FIA włączając w to GT3. Pod maską pracuje ten sam silnik, co w DBR9, czyli sześciolitrowe V12 o mocy 600 KM i momencie 700 Nm przekazywanym na tylne koła za pośrednictwem sześciobiegowej skrzyni sekwencyjnej.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Sprzedaż Rapide'a poniżej oczekiwań

Aston Martin z dwoma "jaśkami"

Aston Martin - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.