Salon Frankfurt 2011 | Mercedes B-klasy - Galeria

Wyciek zdjęć nowej klasy B zachęcił Mercedesa do pokazania nowego modelu w całej okazałości i do zdradzenia szczegółów technicznych

Nowa B-klasa zachowała dotychczasowy wygląd, ale zmieniły się nieco proporcje samochodu. Obniżono wysokość o 4,3 cm. W nowym Mercedesie B klasy nie będziecie czuć się jak w minivanie. Wysokość siedziska w stosunku do podłoża została obniżona o 8,6 cm, ale firma zadbała, by zachować funkcjonalność typowego hatchbacka. W opcji dostępny jest system Easy-Vario-Plus z przesuwaną tylną kanapą w zakresie 14 cm (pojemność bagażnika wynosi wtedy od 488 do 666 litrów) i składanym do przodu prawym fotelem. Ma to ułatwić przewożenie nietypowych i długich przedmiotów.

Nowy, czterocylindrowy motor benzynowy (M270) daje początek zupełnie nowej gamie silników. Stworzono go zarówno z myślą o montażu poprzecznym, jak i wzdłużnym. Cechuje go bezpośredni wtrysku paliwa i doładowanie realizowane za pomocą turbosprężarki. Efekt to wyjątkowa elastyczność. Początkowo dostępne będą dwie wersje silnika benzynowego o pojemności 1,6 litra (B 180) o mocy 122 KM oraz 156 KM (B 200). Jednostki generują odpowiednio 200 i 250 Nm maksymalnego momentu obrotowego, dostępnego już przy 1250 obr./min.

Nowy turbodiesel z trzecią generacją wtrysku Common-Rail ma pojemność 1,8 litra i generuje w wersji B 180 CDI moc 109 KM i 250 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 1400 obr./min, a w B 200 CDI 136 KM mocy i 300 Nm momentu, dostępnego przy 1600 obr./min.

Silniki będą współpracować z ręczną skrzynią o sześciu przełożeniach, lub z siedmiobiegową przekładnią dwusprzęgłową o oznaczeniu 7G-DCT.

Po raz pierwszy w B-klasie będzie można znaleźć takie elementy, jak układ Pre-Safe, który miał swój debiut 9 lat temu w S-klasie oraz asystent nagłego hamowania, który ostrzega kierowcę za pomocą sygnałów o niebezpieczeństwie najechania na poprzedzający pojazd.

Jak to w Mercedesie nie zapomniano o klientach ceniących luksus. Deska rozdzielcza wzorem większych modeli może być obszyta skórą Atrico .

Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć nowego Mercedesa B-klasy .

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Frankfurt 2011 | Mercedes SLK 55 AMG

5 lat gwarancji dla GLK

Mercedes B klasa - ogłoszenia

(pojemność bagażnika wynosi od 488 do 666 litrów)

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.