Salon Frankfurt 2011 | Subaru BRZ

Toyota zdążyła pokazać już dwie wersje swojego prototypu FT-86, a Subaru, z którym auto jest przygotowywane skąpił nam dotąd informacji. Teraz już wiemy, że koncept ujrzy światło dzienne we Frankfurcie

W Genewie poznaliśmy koncepcję napędu w czymś, co mogło dawać pojęcie o kształcie nadwozia nowego coupe Subaru. "Boxer Sports Car Architecture" był potwierdzeniem, że samochód będzie napędzany wolnossącym dwulitrowym silnikiem typu boxer umieszczonym wzdłużnie i przekazującym napęd na koła tylne. Poznaliśmy też przybliżone wymiary. Sportowe Subaru będzie mierzyć ok. 420 cm długości, 177 cm szerokości i 127 cm wysokości, a wszystko na platformie z rozstawem osi wynoszącym 257 cm.

Na miesiąc przed salonem we Frankfurcie Subaru przyznało, że zamierza pokazać tam swoją wersję prototypu FT-86. Firma zdradziła także nazwę: BRZ, która tłumaczona jest w następujący sposób. "B" oznacza silnik typu boxer, "R" tylny napęd (rear-wheel drive), a "Z" Zenith.

Pełna nazwa prototypu brzmi Subaru BRZ Prologue Boxer Sports Car Architecture II. Będzie on zwiastunem wersji produkcyjnej, która ma trafić do salonów już wiosną 2012 roku.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota FT-86 coraz bliżej

Honda CR-V vs. Subaru Forester - test wideo

Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.