Salon Frankfurt 2011 | Malibu o smaku oleju napędowego

Mieszkańcy Starego Kontynentu kojarzą nazwę "Malibu" z rumem kokosowym i ewentualnie z miastem pod Los Angeles leżącym nad samym oceanem. Już niedługo Malibu będzie kojarzyć się także z Chevroletem klasy średniej, który wchodzi do europejskiej oferty

Chevrolet Malibu w najnowszej, globalnej odsłonie został już zaprezentowany w Chinach i w rodzimych Stanach Zjednoczonych. Za około miesiąc ten sedan klasy średniej zostanie oficjalnie zaprezentowany w wersji europejskiej. Będzie największym osobowym modelem tej marki w Europie.

Wygląd samochodu jest znany, jednak w zależności od rynku Malibu różnią się od siebie detalami. Przykładowo wersja chińska ma inne tylne lampy, niż amerykańska.

Już dziś wiadomo, że pod maską będzie pracował dwulitrowy 2,4 l. benzyniak o mocy 164 KM. O sukcesie nie może być mowy, jeśli w gamie nie ma silnika wysokoprężnego. Chevrolet przygotował także Diesla o pojemności 2,4 2,0 l. generującego 169 KM. Do wyboru będzie skrzynia ręczna i automatyczna, obie przekazujące moc na przednie koła. Na wybranych rynkach będzie oferowany także mały silnik benzynowy o pojemności 1,6 l. Na razie nie wiadomo, czy trafi do europejskiej oferty.

Zdjęcia w naszej galerii przedstawiają Malibu w wersji na rynek USA. Jak tylko pojawią się zdjęcia "kontynentalnego" Chevroleta zamieścimy je na naszym portalu.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Chevrolet Malibu - globalnie

Cudowne i niebezpieczne lata 60.

Chevrolet Malibu - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.