911 GTS B59 - ku czci

Team Brumos przy współpracy z Porsche zbudował limitowaną edycję 911 GTS nazwaną B59. Jest to hołd złożony najlepszemu kierowcy 24-godzinnego wyścigu Daytona

Hurley Haywood pięciokrotnie stawał na podium 24-godzinnego wyścigu rozgrywanego na torze Daytona, po raz pierwszy w 1973, ostatni w 1991 roku. Wszystkie zwycięstwa miały miejsce w samochodach marki Porsche, a pierwsze dwa w barwach teamu Brumos Porsche, który postanowił uczcić Haywooda.

Limitowaną serię oparto na samochodzie Porsche 911 GTS. Wszystkie mają kolor biały i pokryte są granatowym  i czerwonym pasem biegnącym od maski do tylnej klapy. Z boku auta umieszczono pas z napisem Porsche, a samochód postawiono na 19 calowych kołach z czarnymi felgami w stylu Fuchsa.

Wsiadając do wnętrza natkniemy się na próg sygnowany nazwiskiem kierowcy i od razu zauważymy tapicerkę szytą czerwoną i niebieską nicią. W stosunku do standardowego wyposażenia wersji GTS dodano także pakiet Sport Chrono , sportowe zawieszenie, system nagłośnieniowy BOSE, radio satelitarne, nawigację i podgrzewanie siedzeń.

Porsche 911 GTS kosztuje w USA 103,1 tys. dolarów, dlatego 133,6 tys jakie trzeba zapłacić za 911 GTS B59 wydaje się całkiem rozsądną ceną. Zwłaszcza, że seria limitowana ograniczona jest do zaledwie... 5 sztuk, po jednej na każde zwycięstwo Haywooda.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Frankfurt 2011 | Nowe Porsche 911

Wybierz najlepszą generację Porsche 911

Porsche 911 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.