BMW X5 i X6 na nowy sezon

Nowe kolory nadwozia, wzory obręczy i pakiet ekologiczny - oto lista modyfikacji niemieckich SUV-ów (czy też SAV-ów) w skrócie

Po raz pierwszy obydwa modele dostępne będą w wersjach Exclusive, z zewnątrz rozpoznawalnych dzięki unikalnej barwie nadwozia i 20-calowym obręczom. BMW X5 Exclusive wyróżnia się lakierem metalicznym Platinum Bronze, zaś X6 Exclusive - Mineral Silver. Wprawny obserwator po otwarciu drzwi dostrzeże listwy progowe sygnowane emblematem "BMW Edition", antracytową podsufitkę oraz wykończenie z drewna Bamboo. Lista wyposażenia seryjnego wersji Exclusive zawiera elektrycznie sterowane fotele, obszyte skórą Nevada z kontrastującymi przeszyciami.

Paleta lakierów BMW Individual wzbogaci się z kolei o odcień Citrine Black, nowe zestawy kolorystyczne wykończenia kabiny oraz pakiet sportowy dla X5, zawierający kierownicę ze zintegrowanymi łopatkami do ręcznej zmiany biegów i logo M GmbH.

Znalazło się też coś dla ducha. BMW X5 xDrive 30d (245 KM) będzie dostępne z pakietem BluePerformance i systemem redukcji katalitycznej, który ogranicza emisję tlenków azotu. Dodatki nie mają wpływu na osiągi i apetyt auta, pozwalają za to spełniać turbodieslowi normę emisji spalin Euro VI. Zasilany nim SUV przyspiesza do setki w 7,6 s i zużywa średnio - według producenta - 7,5 l/100 km.

Marcin Sobolewski

ZOBACZ TAKŻE:

BMW X5 z nowym sercem

Milion razy BMW X5 - historia i galeria zdjęć

BMW X5 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.