Ruszył finał Kia Lotos Race

Finał Kia Lotos Race 2011 ruszył pełną parą. Na zwycięzcę tej rywalizacji czeka samochód przygotowany na zbliżający się sezon i jego pełne utrzymanie przez Kia Lotos Race

Dwudziestu finalistów zawitało do ośrodka szkolenia kierowców Rallyland w Debrznie, aby zmierzyć się w rywalizacji o finałową nagrodę Kia Lotos Race 2011. Osiemnastu chłopaków i dwie dziewczyny mają przed sobą dziesięciodniowe szkolenie z technik jazdy, bezpieczeństwa, zajęcia z wiedzy teoretycznej o prowadzeniu samochodów "cywilnych" i wyścigowych.

Do ich dyspozycji jest plejada instruktorów od lat związanych ze sportami motorowymi, poczynając od Tomasza Kuchara, przez Jakuba Golca, Klaudię Podkalicką, Roberta Hundlę, Jakuba Gerbera czy Daniela Dymurskiego. Poczynania finałowej dwudziestki śledzić też będzie jury, którego zadaniem będzie na koniec tego obozu szkoleniowego wyłonienie zwycięzcy i zdobywców drugiej oraz trzeciej nagrody.

Dzień "zero" miał na celu zakwaterowanie i zaaklimatyzowanie uczestników na terenie Rallylandu, ale już na samym wstępnie Tomasz Kuchar i Jakub Golec zafundowali im pełen pakiet emocji. Przejażdżka w roli pasażera pucharowymi pro-cee'dami zagwarantowała im w pełni sportowe powitanie.

Finaliści Kia Lotos Race zostali powitani przez Wojciecha Szyszko, dyrektora zarządzającego Kia Motors Polska, który oficjalnie otworzył finałową rozgrywkę Kia Lotos Race 2011 życząc młodym uczestnikom wygranej i doskonałej zabawy z nauką w tym konkursie.

Po oficjalnym starcie zawodnicy zasiedli w cywilnych samochodach, by zaprezentować instruktorom swoje umiejętności i poziom za kierownicą. Później nadszedł czas na ich ocenę, pierwsze zadania szkoleniowe i kursy teoretyczne.

Więcej o Kia Lotos Race

opr. Marcin Lewandowski źródło: Kia

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Picanto 3d | Galeria

Kia Rio we wrześniu

Kia Picanto - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.