Kolory przyszłości

Chociaż brzmi to dziwnie to lakiery samochodowe podlegają takim samym trendom jak inne przedmioty codziennego użytku. Oto kolory, które maja dominować w przyszłości

Czy można przewidzieć trendy kolorystyczne obowiązujące w przyszłości? A może można je wypromować? Tak, czy inaczej projektanci BASF mają już pewne sukcesy na tym polu. W 2005 zapowiadali dominację brązu i bieli i rzeczywiście samochody w tych kolorach coraz częściej widoczne są na europejskich drogach. Przykładowo w Niemczech odsetek nowo rejestrowanych aut w kolorze białym wynosił w 2010 r. aż 12 procent, a w kolorze brązowym około 6 procent, podczas gdy w roku 2009 było to poniżej 2 procent. A oto, co wg nich niesie przyszłość.

Luksus

Kolory przyszłościKolory przyszłości BASF W tej chwili utrzymuje się trend brązu. Ziemiste kolory w różnych odcieniach kojarzą się z luksusem. To dlatego brązy zawsze były obecne w paletach kolorów Mercedesa, czy BMW. Ostatnio Citroen promując swoją nową submarkę "DS" odwołał się do tych kolorów.

Brąz to nie jedyny kolor nadający autu szlachetności. Również odcienie indygo, miętowy lub złamanej bieli reprezentują ten trend kolorystyczny.

Technologia

Kolory przyszłościKolory przyszłości BASF Współczesny świat jest zdominowany przez szybki postęp technologiczny. Kolory tego trendu to na przykład kolor cielistego srebra, błękit LED, świetlisty turkus, połyskująca czerń czy jasna czerwień - kolory te zobaczymy w przyszłości na drogach Europy. Techniczny charakter podkreślają tu zwłaszcza lakiery matowe.

Indywidualizm

Kolory przyszłościKolory przyszłości BASF Indywidualizm w kolorach wyraża się poszukiwaniem odcieni zupełnie nowych i unikalnych. Tu królować będą odcienie beżu i beżowych szarości, ale możliwe są również od-cienie morelowe i różowe. Szczególną uwagę zwracają różne odcienie złota, które mogą sięgać nawet odcienia czerwonozłotego.

Różnorodność kulturowa

Kolory przyszłościKolory przyszłości BASF Bazując na różnych odcieniach brązu z subtelnymi efektami, które nawiązują do domowego ogniska i własnych korzeni, trend rozwija się również w kierunku egzotycznych, mocnych i jaskrawych kolorów takich jak żółty, fioletowy i szmaragdowy. Fuzja znanego z nowym jest szczególnie widoczna w nowych odcieniach koloru bzu, które zanurzono w jednolitej, znanej szarości.

Marcin Lewandowski źródło: BASF

ZOBACZ TAKŻE:

Piękne prototypy, brzydkie samochody

Jak Fiat 500 radzi sobie za Oceanem?

Citroen C4 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA