Tak wygląda Swift na sportowo

Usportowiona wersja miejskiego Suzuki zadebiutuje podczas wrześniowych targów we Frankfurcie. Dziś firma postanowiła udostępnić pierwsze oficjalne zdjęcie auta

Na ulicy sportowego malucha będzie można rozpoznać m.in. po nowym przednim zderzaku z pokaźnym grillem, reflektorach z czarnym wypełnieniem, mocniej zaznaczonych progach, większej lotce nad tylną szybą i większym, aluminiowym obręczom kół. Firma zarzeka się, że dopieściła również wnętrze Swifta, w którym "nieodzowne elementy sportowe łączą się wysoką jakością materiałów".

Pod maską Swifta Sport drzemie wolnossące, benzynowe 1.6 rozwijające moc 136 KM (przy 6900 obr./min.) i 160 Nm (przy 4400 obr./min.) maksymalnego momentu obrotowego, które trafiają na przednie koła za pośrednictwem sześciobiegowej, ręcznej skrzyni biegów. Z krótkiej informacji prasowej przekazanej przez Suzuki dowiadujemy się także, że gorąca odmiana malucha może pochwalić się "większą stabilnością w zakrętach i bardziej wrażliwym prowadzeniem uzyskanym dzięki rozpórkom i poprawionemu tylnemu zawieszeniu".

Na bardziej szczegółowe informacje będziemy musieli poczekać do września. W europejskich salonach Suzuki, Swift Sport powinien pojawić się na początku przyszłego roku.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Suzuki Swift 1.2 VVT | Za kierownicą

Suzuki Swift od 39 900 zł

Suzuki Swift - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.