Co szykuje Ferrari?

Dwa zupełnie nowe modele i kolejne warianty modelu Italia. Oto najbliższe plany firmy z Maranello

Xezri, czyli Ferrari przyszłości

458 Spider. Jeszcze w tym roku, podczas wrześniowych targów we Frankfurcie, zadebiutuje otwarta wersja Italii. 458 w wersji cabrio zastąpi model 430 Spider. W przeciwieństwie do poprzednika będzie posiadać twardy, a nie "szmaciany" dach. Do europejskich salonów auto trafi jeszcze tej jesieni.

458 Scuderia. Gruntowne odświeżenie modelu Italia planowane jest na rok 2014. W 2013 na świat przyjdzie bardziej radykalna odmiana sportowego auta. Producent zastosuje podobną recepturę, jak w przypadku podkręconego 430. Możemy zatem spodziewać się, że inżynierowie wycisną z silnika kilka dodatkowych rumaków, a samo auto zostanie solidnie odchudzone.

599 GTB Fiorano. W 2012 roku Ferrari zamierza zastąpić 599 nowym modelem, występującym obecnie pod kryptonimem F152. Dwumiejscowe coupe napędzane będzie przez duże V12, umieszczone wzdłużnie między kołami przedniej osi. Cała moc trafiać będzie na koła osi tylnej. Auto powinno zadebiutować podczas przyszłorocznych targów w Genewie. W salonach można się go spodziewać latem.

Supersportowe. Już w przyszłym roku Ferrari zamierza zaprezentować następcę modelu Enzo. Auto posiadać będzie nadwozie w całości wykonane z włókna węglowego, a koła napędzane będą przez nowy, wolnossący silnik V12. Specjalnie odchudzona konstrukcja wykorzystywać będzie systemy ograniczające zużycie paliwa, które do końca obecnej dekady trafią do pozostałych modeli z Maranello. Nie wiadomo jeszcze ile sztuk supersportowego modelu firma planuje zbudować. Enzo powstało w liczbie 399 egzemplarzy, a jego poprzednik z 1995 roku (F50) - 349.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Ferrari blokuje nowego Stratosa

Rekordowa sprzedaż Ferrari

Ferrari - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.