Najlepiej utopione auto | Sondaż

Samochody powinno myć się w myjniach samochodowych, niektórzy tego nie pojmują i za wszelką cenę starają się wykąpać (nie zawsze) swoje cztery kółka w miejscach niezbyt do tego przystosowanych

Czasem utopienie auta jest widowiskowe, czasem już samo wyciąganie auta kończy się spektakularnie, a czasem taka podróbka amfibii wzbudza jedynie zainteresowanie kaczek żyjących w danym zbiorniku wodnym. Oto kilka przykładów, gdzie i jak nie należy parkować.

Mercedes GLK

Mercedes GLKMercedes GLK Mercedes GLK Wszystkiemu winna elektronika. Trzy kobiety w Bellevue w stanie Waszyngton musiały salwować się ucieczką po tym, jak jedna z nich za radą zdradzieckiej nawigacji satelitarnej GPS skierowała wynajęty samochód do jeziora. Ów samochodem był Mercedes GLK 350, dla którego mokra przeszkoda terenowa o wilgotności 100% okazała się nie do przebrnięcia. Sytuacja miała miejsce po zmierzchu, a siedząca za kierownicą kobieta była przekonana, że podjazd dla łodzi jest drogą, ta niestety kończyła się w wodzie.

Ferrari 360 Spyder

Ferrari 360 SpyderFerrari 360 Spyder Ferrari 360 Spyder Chorwackie wybrzeże nie jest wcale gorsze od Lazurowego, by polansować się trochę w czerwonym kabriolecie marki Ferrari. Kierowca Ferrari 360 Spyder zarejestrowanego w Słowenii wybrał się na przejażdżkę. Szybka jazda w dół stromego zbocza mimo próby hamowania zakończyła się w morzu.

Porsche Boxster

Jak może zakończyć się jazda po parku, ekologicznym dodajmy? Pewien biznesmen z Sao Paolo stracił kontrolę nad swoim nowym Porsche Boxsterem i utopił je w małym jeziorku wywołując zdziwienie miejscowych kaczek i wzbudzając zainteresowanie lokalnej telewizji.

Bugatti Veyron

Wydawałoby się, że kierowca zawsze będzie twierdził, iż stracił kontrolę nad pojazdem. Tego nie może powiedzieć kierowca samochodu za ponad milion euro, który specjalnie wjechał nim do jeziora. Zwykła głupota, czy choroba psychiczna? Tego niestety nie wiemy.

 

Wszystkim kierowcom, których ciągnie w stronę wody polecamy odpowiednie przygotowanie swojego samochodu do kąpieli. Oto najlepszy przykład przezornego kierowcy.

 

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.