Red Bull X-Fighters tuż, tuż!

Już jutro światowe sławy motocyklowego freestyle'u zaprezentują w Poznaniu orgię, przeczących prawom fizyki, podniebnych akrobacji. O godzinie 20 na stadionie miejskim przy Bułgarskiej rozpocznie polski odcinek serii Red Bull X-Fighters

Podwójne salta w tył wykonywane na wysokości czwartego piętra, zsiadanie z motocykla w locie i być może jedno z pierwszych wykonań niezwykle trudnego frontflipa (salto w przód) - to wszystko czeka na tysiące miłośników sportów esktremalnych. Do rywalizacji przystąpi jedenastu najwyższej klasy zawodników z siedmiu krajów świata. Śmiałków miało być dwunastu, ale niefortunny upadek podczas dzisiejszych treningów wyeliminował Andre Villę z Norwegii. Zobaczymy za to na pewno liderów klasyfikacji generalnej: Nate'a Adamsa i Dannego Torresa oraz mistrza serii z 2008 r., szwajcara Mata Rebeaud.

Red Bull X-Fighters to gigantyczne przedsięwzięcie. Za sprzętem przyjechało 50 ciężarówek, które przywiozły pięć kilometrów kabli. Kibice będą mieć stały podgląd zawodów na dwóch gigantycznych telebimach o łącznej powierzchni 200 metrów kwadratowych. Stadion został ogołocony z murawy, którą zastąpiło prawie 12 tysięcy ton mieszanki gliny i piasku.

Przygotowania toru trwały od kilku tygodni. Każdego dnia w pracach uczestniczyło niemal 300 osób. Wszystkim kierował słynny projektant torów do FMX, Amerykanina Dane Herron, specjalista od konstrukcji ziemnych. Do jego przygotowania potrzebnych było blisko 12 000 ton specjalnej mieszanki gliny i piasku.

Zapowiada się prawdziwa orgia podniebnych akrobacji. Nigdy dotychczas nie budowaliśmy toru na tak typowo piłkarskim stadionie. To daje szansę kibicom do oglądania trików w bliskiej odległości. Zawodnicy będą wykonywać ewolucje praktycznie "na wyciągnięcie ręki". Niewątpliwą atrakcją będzie jedno z lądowań, które umożliwi zawodnikom najdłuższe skoki w ramach Red Bull X-Fighters. Będą one wykonywane nawet na ponad 36 metrów" - opowiada Herron

Klip zapowiadający zawody Red Bull X-Fighters w Poznaniu

Bilety na X-Fighters w Poznaniu wciąż można kupić na Redbull.pl, Eventim.pl i w salonach Empiku, a w sobotę przed zawodami na stadionie w Poznaniu. Początek o godz. 20.

Jak trafić na imprezę? Najlepiej komunikacją miejską. Numery tramwajów i autobusów, a także listę ulic zamkniętych dla ruchu znajdziecie w tym artykule .

bs. Źródło: Red Bull, Gazeta.pl

ZOBACZ TAKŻE:

O tym jak Red Bull straszył sympatycznego szejka... i nie tylko | Wideo

Wielki drift Tannera Fousta | Wideo

Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.