Czarny SLK od Brabusa

Niemiecki tuner przedstawił swoją propozycję zmian dla odświeżonego Mercedes SLK. Wg Brabusa moc większa o 26 KM i pakiet aerodynamiczny powodują, że auto budzi dreszcz emocji

Aby upiększyć swojego Mercedesa SLK można zwrócić się o pomoc do Brabusa. Od strony wizualnej tuner proponuje przedni spoiler, dyfuzor w tylnym zderzaku, czy tylny spoiler montowany na klapie bagażnika. Klient ma bogaty wybór kół z obręczami od 17 do 20 cali. Aby nadać mu jeszcze bardziej sportowego charakteru oferuje się kit obniżający zawieszenie o 30 mm i sportowy wydech.

Dla modelu SLK 200 Brabus przygotował chip tuning o nazwie BRABUS ECO PowerXtra CGI , który podnosi moc benzynowej jednostki o 26 KM. W rezultacie auto dysponuje mocą 209 KM i momentem obrotowym wynoszącym 280 Nm (wzrost o 30 Nm). Dla SLK 250 z kolei przygotowano BRABUS ECO PowerXtra B25 CGI , dzięki któremu silnik osiąga moc 230 KM i BRABUS ECO PowerXtra B25S CGI , dający jeszcze 10 KM więcej i 370 Nm. Tak przygotowane auto przyspiesza do 100 km/h w 6,2 s i potrafi osiągnąć 248 km/h.

Wnętrze można uatrakcyjnić m.in. elementami wykonanymi z aluminium (np. pedały i dźwignia zmiany biegów). Oprócz tego Brabus oferuje szeroki wachlarz możliwości indywidualizacji wnętrza w zależności od życzeń klienta.

Wszystkie samochody przygotowane przez Brabusa objęte są trzyletnią gwarancją ograniczoną przebiegiem do 100 tys. km.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes SL żegna silniki V12...

Stworzony do jazdy bokiem | Wideo

Mercedes SLK - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA