Volkswagen: Włącz autopilota

Volkswagen zaprezentował funkcję autopilota zamontowaną w swoim samochodzie. Jest to inteligentna i zaawansowana forma tempomatu połączona z systemami pozwalającymi unikać niebezpiecznych sytuacji. Zapraszamy do obejrzenia wideo

System nazywa się Temporary Auto Pilot (TAP) i obsługuje kilka funkcji. Po włączeniu tempomatu samochód utrzymuje zadaną prędkość, utrzymuje auto na pasie ruchu (Lane Assist ) i potrafi reagować na pojawiające się na drodze przeszkody. Ale nie tylko. Gdy system wykryje znak ograniczenia prędkości sam zwolni dostosowując się do przepisów. TAP Volkswagena umie reagować na roboty drogowe także w tym przypadku zmniejszając prędkość. Kolejna funkcja zapobiega wyprzedzaniu z prawej strony. Jeśli na drodze pojawi się stojąca przeszkoda system najpierw ostrzeże kierowcę, a w razie konieczności rozpocznie hamowanie awaryjne.

Czy to oznacza, że kierowca może włączyć system i np. pójść spać? Absolutnie nie, jeśli TAP wykryje, że kierowca odwrócił wzrok od drogi przywoła go do porządku. W końcu "ordnung muss sein".

VW TAP

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Golf GTI do lansu

Używany VW Passat B5

Volkswagen Passat - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.