Honda Civic - zbyt słaba, by ją komukolwiek polecać

Honda jest jedną z firm, które mocno ucierpiały w związku z zeszłorocznym tsunami. Firma, która powoli staje na nogi otrzymała właśnie kolejny cios. Jeden z jej najpopularniejszych modeli - Civic, otrzymał druzgocącą ocenę w rankingu amerykańskiej organizacji Consumer Reports

Czytelnicy Moto.pl - Civic najlepszy

Po jazdach testowych oceniający doszli do wniosku, że nowy Civic (chodzi o wersję produkowaną w Stanach, na rynek amerykański) jest "zbyt słaby, bo go polecać". Ogólna ocena auta spadła z wysokich 78 do przeciętnych 61 punktów. Poprzednie generacje modelu, przez ostatnie dziesięć lat aż pięć razy otrzymywały ocenę Top Pick (najlepszy wybór), a wersja czterodrzwiowa okrzyknięta została najlepszym małym sedanem.

Co tak zniechęciło przedstawicieli Consumer Reports do nowego Civica? Testujący byli zawiedzeni przede wszystkim słabą jakością plastików w kabinie, wysokim poziomem hałasu, kiepskimi właściwościami jezdnymi oraz zaskakująco długą drogą hamowania.

Po tak druzgocącej ocenie, szefowie amerykańskiego oddziału Hondy wystosowali oficjalny komentarz:

Właściwie w każdym aspekcie nowy Civic jest krokiem naprzód i przoduje w dziedzinach najbardziej istotnych dla aut swojego segmentu, włączając w to niskie zużycie paliwa, bezpieczeństwo oraz niezawodność

Komu wierzyć? Prawda - jak to zwykle bywa w takich sytuacjach - leży pewnie gdzieś pośrodku. Jednak w teście porównawczym, przeprowadzonym przez serwis Autoblog z trójki Honda Civic, Chevrolet Cruze, Volkswagen Jetta japońskie auto zostało ocenione najniżej.

Civic w wersji europejskiej będzie produkowany w brytyjskiej fabryce w Swindon. Auto zadebiutuje podczas wrześniowych targów we Frankfurcie.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Pojedynek używanych | Civic vs Corolla

39. urodziny Hondy Civic

Honda Civic - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.