Kia Rio we wrześniu

Wprowadzenie nowej Kii Rio na rynek polski nie było pewne. Kia Motor Polska zdecydowała ostatecznie o wprowadzeniu tego modelu do swojej oferty. Debiut odbędzie się już we wrześniu

Kia Rio pojawiła się po raz pierwszy w 2000 roku zastępując wysłużony model Pride (bazujący na starej Maździe 121). Pierwsza generacja była widywana na naszych drogach, ale kolejna nie miała już łatwego życia. Niezbyt urodziwa i musząca sobie radzić z konkurencją w postaci aut używanych sprowadzanych zza Odry długo musiała czekać na klienta. Wejście do sprzedaży niedrogiego cee'da spowodowało, że mniejszej Rio już nikt nie wybierał.

Kia planuje sprzedawać w Europie 100 tys. sztuk Rio rocznie

Z tych powodów Kia Motors Polska zastanawiała się, czy w ogóle wprowadzać nowy model na nasz rynek. Luka cenowa pomiędzy małą Picanto, a kompaktowym cee'dem jest niewielka i sukces nowej generacji Rio wcale nie jest pewny. Ale ostateczna decyzja zapadła, nowa Rio będzie dostępna w polskich salonach.

Nowa Kia Rio dostępna będzie jako 3- i 5-drzwiowy hatchback. Nadwozie mierzy 405 cm dł., a bagażnik ma 288 l pojemności. Pod maską będzie pracował jeden z czterech dostępnych silników. Dwa z nich to benzyniaki (1.2 85 KM i 1.4 109 KM), dwa pozostałe to turbodiesle (1.1 70 KM i 1.4 90 KM).

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Picanto | Pierwsza jazda

Kia Sportage 2.0 CRDi - TEST WIDEO

Kia Rio - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.