Rekordowa sprzedaż Ferrari

Członkowie zarządu Ferrari spotkali się w tym tygodniu, by przedyskutować wyniki finansowe firmy za minione półrocze. Ze spotkania wyszli z uśmiechem - tak dobrze w ciągu minionych 82 lat jeszcze nie było

Przychody Ferrari wzrosły w pierwszym półroczu br. o 19,6 proc., do 1,08 mld euro, a zysk netto o 23,5 proc., do 91,8 mln euro.

Liczby mówią same za siebie. Od stycznia do czerwca br. salony Ferrari opuściło 3577 aut - o 11,8 proc. więcej niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku. Na uzyskanie tego wyniku zapracowały wszystkie modele wraz z autami wyścigowymi (458 Challenge) i stworzonymi na zamówienie (SA Aperta), na razie brak tu jednak dokonań najnowszego FF. Zważywszy na jego popularność, aktualne półrocze może zakończyć się kolejnym rekordem. Niedawno Włosi otworzyli także swoje przedstawicielstwo w Indiach, gdzie zdążyli zebrać już pierwsze zamówienia.

Najwięcej Ferrari kupują Amerykanie - w ciągu minionego półrocza 939 sztuk (+23,2 proc.). Kolejne w stawce są Chiny z wynikiem 378 aut (+119 proc.), a następne Niemcy, gdzie sprzedano 337 egzemplarzy.

Ferrari czerpie zyski nie tylko z produkcji aut, ale i z sieci sklepów, w których sprzedaż wzrosła w tym półroczu o 46 proc. Najwięcej firma zarabia na centrum Ferrari World w Abu Dhabi. Od listopada ubiegłego roku odwiedziło je już ponad 600 tysięcy ludzi.

A Polska? Od kwietnia 2010 r. warszawski salon marki Ferrari sprzedał kilkadziesiąt samochodów. Jak informuje "Puls Biznesu", firma nie ujawnia jednak szczegółowych danych dotyczących sprzedaży.

Marcin Sobolewski, źródło: IBRM Samar , "Plus Biznesu"

ZOBACZ TAKŻE:

Znakomita kolekcja Ferrari na sprzedaż - GALERIA

Ferrari FF rozprostowuje kości - WIDEO

Ferrari - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.