SUV Bentleya na horyzoncie?

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Bentley zwiększa sprzedaż i jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, rozważa ekspansję zupełnie nowego dla siebie terytorium

Segment luksusowych SUV-ów wciąż rośnie - z blisko 300 tys. sztuk w 2005 roku do 417 tys. w 2010 roku. Analitycy szacują, że w 2015 roku będzie to już 481 tys. aut.

Znany z pieczołowicie wykończonych limuzyn i coupe Bentley może zaistnieć w segmencie luksusowych SUV-ów. W pierwszej chwili wiadomość ta wywołuje u purystów zimny dreszcz, ale... kto jeszcze 20 lat temu przypuszczał, że Porsche będzie oferować SUV-a i limuzynę?

Obecny szef Bentleya Wolfgang Duerheimer nadzorował zresztą narodziny pierwszej generacji Cayenne, które dziś stanowi połowę sprzedaży niemieckiej firmy.

Nowy model miałby bazować na kolejnej generacji Audi Q7, a do jego napędu posłużyłby 4-litrowy benzyniak V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Cenę podstawowej wersji szacuje się na 120 tysięcy euro. Rzecznik Bentleya stwierdził jednak, że na razie wobec SUV-a nie ma konkretnych planów.

Marcin Sobolewski

ZOBACZ TAKŻE:

20-proc. wzrost Bentleya

Bentley Continental GT

Bentley - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.