Luc Donckerwolke odchodzi z Seata

46-letni Luc Donckerwolke, znany z takich projektów jak Lamborghini Murcielago i Skoda Fabia I, opuszcza stanowisko szefa stylistów Seata. Od 1 sierpnia br. będzie nadzorować stylizację modeli grupy Volkswagena pod okiem Waltera de Silvy

Luc Donckerwolke urodził się w Peru, studiował w Brukseli i Szwajcarii. Swoją karierę zaczynał u progu lat 90., w zespole stylistów Peugeota. Dwa lata później rozpoczął współpracę z Audi, a później projektował również dla Skody i Lamborghini. W tym czasie przyłożył rękę m.in. do wyglądu Skody Octavii i Fabii I, Lamborghini Gallardo i Murcielago oraz Audi A4 Avant.

Od 2005 roku Donckerwolke był szefem stylistów Seata. Teraz będzie pełnić stanowisko Head of Advanced Design w grupie Volkswagena i nadzorować stylizację aut pod okiem Waltera de Silvy (który wcześniej również czuwał nad designem Seatów).

Głównym projektantem Seata został 43-letni Alejandro Mesonero-Romanos, w latach 2001-2011 odpowiedzialny za stylizację model Renault, a w przeszłości związany już z grupą VW.

Marcin Sobolewski

ZOBACZ TAKŻE:

Golf GTI do lansu

Używany VW Passat B5

Volkswagen Passat - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.