Heidfeld pożegna się z bolidem Kubicy?

Nick Heidfeld, niemiecki kierowca zastępujący Roberta Kubicę, może niebawem stracić miejsce w bolidzie Renault. Zespół jest rozczarowany jego wynikami

Pierwsze wyścigi pozwalały przypuszczać, że Niemiec będzie w stanie szybko wjeździć się w bolid i zacznie regularnie dowozić punkty. Jednak doświadczony kierowca - mimo symbolicznej, 2-punktowej przewagi w klasyfikacji - prezentuje się ostatnio gorzej od dużo większego nowicjusza w F1 i partnera z zespołu - Witalija Pietrowa.

Szef ekipy Renault, Eric Boullier jest wyraźnie rozczarowany postawą Niemca. Kroplą, która mogła przelać szalę goryczy była kolizja podczas niedzielnego GP Niemiec, kiedy to Heidfeld rozbił bolid w czasie ryzykownego i mającego niewielkie szanse powodzenia manewru wyprzedzania. W najbliższy piątek, podczas pierwszego treningu do GP Węgier za kierownicą bolidu Renault Heidfelda zastąpi Bruno Senna. Oficjalnie, siostrzeniec legendarnego kierowcy ma jedynie pomóc w odpowiednim ustawieniu auta. Nieoficjalnie mówi się jednak, że zniecierpliwiony zespół chce wypróbować nowego kierowcę.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Hamilton najszybszy, Vettel najgorzej w sezonie

Kuba Giermaziak na podium

Porsche 911 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.