Kuzaj wygrywa Rajd Orlen

Leszek Kuzaj w Peugeocie 207 S2000 wygrał przedostatnią rundę Mistrzostw Polski w rajdach. Dzięki temu ma jeszcze teoretycznie szansę na tytuł, ale prawdziwa walka rozegra się pomiędzy Bouffier a Kucharem
Cieszę się, plan został wykonany. Zawsze, gdy wygrywasz rajd, jesteś szczęśliwy. Niestety tylko drugi w tym sezonie... (...) To mój pierwszy wygrany Orlen. Cieszę się, że BP Castrol mógł wygrać Rajd Orlen - podsumował swoje zwycięstwo wielokrotny Mistrz Polski.

Kuzaj objął prowadzenie w klasyfikacji Rajdu już po trzecim OS-ie i nie oddał prowadzenia do mety. Rajd zaczął się jednak od prowadzenia Bryana Bouffier obecnego Mistrza Polski. Jednak już na drugim OS-ie na pierwsze miejsce wskoczył Tomasz Kuchar, który zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej RSMP, właśnie za Bouffier. Zawodników dzielą zaledwie trzy punkty. Zapowiada się więc bardzo emocjonująca końcówka sezonu. Kto z tej dwójki wygra Rajd Dolnośląski (8-10.10.2009), zdobędzie mistrzostwo. Teoretycznie, o zwycięstwo może powalczyć jeszcze Kuzaj, bo traci do Francuza 21 punktów, a za wygranie rajdu można maksymalnie zgarnąć 35 oczek. Czekamy więc na drugi weekend października. Tam poznamy Mistrza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2009.

Jan Kopacz

Polskie OS-y najlepsze w Mistrzostwach Świata WRC - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o: