Taddy znów najlepszy

Tadeusz Błażusiak, zawodnik fabryczny KTM, znów rozgromił rywali w trzeciej rundzie motocyklowych Mistrzostwach Ameryki Północnej Geico AMA Endurocross. Błazusiak, który wygrał dwie poprzednie rundy, jest absolutnym liderem czempionatu.

W tych zawodach wszystko szło po myśli nowotarżanina. Rozpoczął od mocnego uderzenia w kwalifikacjach, wykręcając czas jednego okrążenia aż o 2 s szybszy od kolejnego zawodnika. W biegu kwalifikacyjnym także bez problemu zwyciężył. Bieg finałowy okazał się popisem Błażusiaka. Wystartował bardzo dobrze, był na 2. pozycji za Amerykaninem Geoffem Aaronem, a po pierwszym zakręcie już prowadził. Od tej chwili Polak powiększał przewagę, unikając błędów. Na mecie miał ogromną przewagę 20 s nad drugim Aaronem.

Wszystko poszło perfekcyjnie. Udało mi się pewnie wygrać, choć trasa nie należała do moich ulubionych. Była dość wąska i łatwo było wpaść w korek, doganiając wolniejszych zawodników. Na szczęście nie miałem problemów technicznych, nie popełniłem też błędów i bez kłopotu dotarłem do mety. Oczywiście moim celem jest wygrana i zdobycie tytułu mistrzowskiego. Mam nadzieję, że zdobędę to trofeum, którego brakuje w mojej kolekcji - powiedział Tadeusz Błażusiak na mecie

Wyniki zawodów:

1. Tadeusz Błażusiak (KTM) 2. Geoff Aaron (USA, KTM) 3. Cory Graffunder (Kanada, Husqvarna)

Klasyfikacja mistrzostw :

1. Tadeusz Błażusiak (90 pkt) 2. Geoff Aaron (61 pkt) 3. Cory Graffunder (56 pkt)

GoodNews

Mercedes SLR Stirling Moss - wideo

Nowy 4Runner - czy to zapowiedź nowego Hiluxa? - ZOBACZ WIĘCEJ

Poradnik: samochodem po Europie - WIĘCEJ TUTAJ

Samochody: Toyota Hilux - ogłoszenia

Więcej o: