Polskie OES-y najlepsze!

Trzy odcinki specjalne z czerwcowego Rajdu Polski znalazły się na pierwszych trzech miejscach w rankingu, jaki przeprowadził na swojej oficjalnej stronie organizator Mistrzostw Świata. To oznacza, że nasz Rajd rzeczywiście należał do jednych z najlepszych w tegorocznym kalendarzu

Rajd Polski , który w tym roku wrócił wreszcie do kalendarza Mistrzostw Świata był dla nas narodową dumą. Jeszcze dziś nie milkną komentarze pełne pochwał i zachwytów nad organizacją, ale także nad tym, jak doskonałe trasy pokazaliśmy najlepszym kierowcom świata. Najłatwiej było to zaobserwować podczas wywiadów przeprowadzanych z rajdowcami po każdym OS-ie. Na przykład Miko Hirvonen (zwycięzca całego Rajdu) nie potrafił wręcz powstrzymać uśmiechu zadowolenia z szybkości mazurskich tras. Nigdy wcześniej nie widziałem tego młodego Fina tak zadowolonego z samej jazdy.

To był już pierwszy dowód, że Rajd jest naprawdę wyjątkowy. Oczywiście pochwalne komentarze rodzimych dziennikarzy również należy brać pod uwagę. Mnie zastanawiało jednak, jak odebrali polską rundę WRC kibice rajdowi z całego świata. Wątpliwości rozwiał plebiscyt na 10 najlepszych onboardów (filmów z kamery umieszczonej w/na rajdówce) przeprowadzony wśród użytkowników strony WRC.com. Na pierwszych trzech miejscach znalazły się trzy polskie OS-y. Teraz już możemy być dumni w stu procentach. 

Ranking został przeprowadzony jeszcze przed Rajdem Finlandii - rajdowego klasyka, dlatego bądźcie czujni. Jeśli WRC.com przeprowadzi w najbliższym czasie podobny plebiscyt, nie omieszkajcie wziąć w nim udziału. 

Oto cały ranking: 

1. Rajd Polski: Paprotki (OS7) - Mikko Hirvonen : 8.87

2. Rajd Polski: Danowo (OS8) - Jari-Matti Latvala : 8.83

3. Rajd Polski: Pianki (OS3) - Sebastien Loeb : 8.61

4. Rajd Norwegii: Mountain (OS10) - Mikko Hirvonen: 8.17

5. Rajd Argentyny: Mina Clavero (OS15) - Mikko Hirvonen: 8.06

6. Rajd Argentyny: El Mirador (OS10) - Petter Solberg: 8.09

7. Rajd Norwegii: Budor (OS20) - Petter Solberg: 7.89

8. Rajd Akropolu: Bauxites (OS4) - Petter Solberg: 7.65

9. Rajd Argentyny: La Cumbre (OS2) - Sebastien Loeb: 7.33

10. Rajd Irlandii: Donegal Bay (OS18) - Mikko Hirvonen: 7.27

Wszystkie filmiki można znaleźć, klikając w ten link: www.wrc.com

Poniżej odcinek specjalny nr 6 w wykonaniu Miko Hirvonena:

Jan Kopacz

Rajd Polski - Warto było czekać - ZOBACZ TUTAJ

Andi Mancin tranuje 25-metrowe skoki rajdówką - WIDEO

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.