Historyczne zwycięstwo Steinhofa

Maciek Steinhof pozostaje niepokonany w serii ADAC Volkswagen Polo Cup. W tę niedzielę na ulicznym torze Norisring w Norymberdze Polak wygrał kolejny wyścig

Mimo że Steinhof ruszył do wyścigu z trzeciej pozycji, już na końcu prostej startowej wskoczył na drugie miejsce, a po pierwszym zakręcie wyszedł na prowadzenie. Po siedmiu okrążeniach wyścig przerwano z powodu wypadku Marcela Belki. Po wznowieniu rywalizacji polski kierowca utrzymał pozycję i do mety dotarł z kompletem punktów. Nasz kierowca tak podsumował wyścig:

To były fantastyczne zawody. Cieszę się, że udało mi się powtórzyć wynik Roberta Kubicy sprzed kilku lat, który wygrał tu w Formule 3. Uliczny tor jest dość łatwy i w tym kryje się pułapka.Wielu zawodników walczy tu o wysokie lokaty, gdyż trasa nie jest techniczniewymagająca. Z tego względu musiałem uważać na znacznie większą liczbę rywali, niż dotychczas. Ponieważ są tu dwie długie proste, pierwszy zawodnik ma utrudnione zadanie. Rywale jadą w tunelu aerodynamicznym i mogą z łatwością zaatakować. Cieszę się z pobicia rekordu, jestem dosłownie pod medialnym ostrzałem, niemieckie media ciągle mnie o coś pytają. Żartobliwie mogę powiedzieć, że czuję się prawie tak, jakbym zdobył tytuł mistrzowski.

Cztery wyścigi i cztery zwycięstwa - tak w skrócie można więc podsumować dokonania naszego kierowcy w tym sezonie Polo Cup . Póki co na Polaka nie ma mocnych. Steinhof wyrównał też rekord czterech z rzędu zwycięstw w sezonie ustanowiony poprzednio przez mistrzów sezonów 2005 i 2006. Natomiast tylko jemu udało się dokonać tego w czterech pierwszych wyścigach. Polski kierowca jest więc na najlepszej drodze do wygrania tegorocznego pucharu i być może startu w mocniejszych autach w przyszłym roku.

Jan Kopacz, informacja: Good News PR

Rajd Polski - Hirvonen zwycięża - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Volkswagen Polo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA