Basz w finale Mistrzostw Europy

Długi majowy weekend był bardzo udany dla Karola Basza, który po dobrym występie w Czechach zakwalifikował się do tegorocznego Finału Mistrzostw Europy w kartingu. Odbędzie się on na przełomie lipca i sierpnia we Francji

Eliminacje odbyły się na czeskim torze Sosnova. Basz zajął 15. miejsce w grupie 78 zawodników kategorii KF2 - 31 najlepszych wystartuje w Finale ME.

Majowe ściganie rozpoczęło się w piątek - Karol zajął 8. miejsce w jeździe na czas. Dzięki temu w czterech sobotnich wyścigach kwalifikacyjnych startował w ścisłej czołówce.

W pierwszym wyścigu zajął 16. miejsce. Potem było już tylko lepiej - zajął kolejno 4., 2. i 5. pozycję. Do finału Eliminacji, na który składały się dwa niedzielne wyścigi, wszedł - po zsumowaniu punktów - z dziesiątego miejsca. W pierwszym z tych biegów pojechał kapitalnie i flagę z szachownicą mijał jako trzeci.

Drugi start finałowy zakończył się dla Karola na drugim zakręcie, kiedy to po twardej walce na torze i dwóch kolizjach z innymi pojazdami, gokart Polaka odmówił posłuszeństwa.

Doskonały występ w pierwszym wyścigu finałowym i spora liczba punktów jakie zgarnął, pozwoliły na zajęcie ostatecznie 15 miejsca w zawodach i bezpośredni awans do Finału Mistrzostw Europy we Francji. Tamtejszy tor Essay będzie gościł najlepszych europejskich zawodników w dniach od 30 lipca do 2 sierpnia br.

Jan Kopacz

Bardzo drogi, całkiem szybki, ale czy ładny? - Bertone Mantide - ZOBACZ TUTAJ

Prawie jak miejski gokart - Scion IQ - WIDEO

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.