Karol Basz pod skrzydłami Kubicy w RK Line Team

Krakowianin Karol Basz, utalentowany zawodnik kartingowy, został oficjalnie kierowcą kartingowego zespołu Roberta Kubicy - RK Line Team. Basz uzgodnił już sprawy kontraktowe i wiadomo, iż wystartuje we wszystkich najważniejszych imprezach międzynarodowego kartingu w nadchodzącym sezonie.

Basz, jeżdżący w kategorii KF2, należy obecnie do czołówki europejskich kierowców kartingowych , co potwierdził osiągając dobre wyniki w ubiegłym sezonie (m.in. 2. miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Europy i 8. miejsce w Mistrzostwach Świata Strefy Pacyfiku). Został wybrany osobiście przez Roberta Kubicę i na razie jest jedynym Polakiem w RK Line Team . Obok krakowianina w teamie pojadą także Włosi: Antonio Piccioni (KF1) oraz Kevin Ceccon (KF2). Nie jest jeszcze znana obsada kategorii KF3.

Zespół będzie bazował na podwoziach uznanej marki Birel (Robert Kubica wprowadził jednak osobiście poprawki do konstrukcji) oraz topowych silnikach IAME-Parilla. Baza teamu będzie się mieścić we włoskim Capri, a zespołem będzie kierować Ilario Savani, który ma wieloletnie doświadczenie w pracy w kartingu na najwyższym poziomie (to właściciel teamu Savani Competition).

Najbliższy start Basza to 1. eliminacja kartingowej Formuły 1, czyli WSK International Series (5-8 lutego, La Conca, Włochy). Wcześniej, 28-30 stycznia, Polak odbędzie oficjalne testy na tym samym torze.

Jestem ogromnie szczęśliwy i już nie mogę doczekać się rozpoczęcia nowego sezonu - powiedział 17-letni Karol Basz. - Propozycja od Roberta to dla mnie wielki zaszczyt, a zarazem ogromna szansa, by walczyć o najwyższe lokaty. Jestem gotowy do ścigania się z najlepszymi. Zamierzam to udowodnić w tym sezonie i nie zawieść Roberta, którego znam od dawna i który jest moim wielkim idolem.

źródło: Good News PR

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.