Niewidomy kontra Kajetanowicz

W zeszłą sobotę odbył się pojedynek pomiędzy niewidomym Bartkiem Lenarthem i Kajetanem Kajetanowiczem. Obaj kierowcy jechali samochodami Mitsubishi Lancer Sportback. Wynik okazał się zaskakujący.

Bartek Lenarth całkowicie stracił wzrok w 3 roku życia. Od tego czasu samochody stały się jego pasją. Jazdy samochodem nauczył go ojciec - najpierw pozwalał wrzucić bieg, wcisnąć gaz czy hamulec. Gdy Bartek podrósł, jechali na leśne drogi i tata sadzał go za kierownicą. Potem Bartek kupił sobie malucha - potrafił go złożyć i rozłożyć, wymienić gaźnik, silnik, amortyzatory. Kilka lat później rozpoczął przygodę z wyścigami samochodowymi.

Dwa lata temu Bartek trafił do fundacji "Bractwo Rajdowe ", która ma na celu promocję utworzenia w 2009 roku Samochodowego Pucharu Osób Niepełnosprawnych .

Podczas sobotniego pojedynku pilotem niewidomego Bartka Lenartha był dawny kierowca wyścigowy, kierowca i pilot rajdowy , oraz współzałożyciel "Bractwa Rajdowego" Fundacji, Paweł Ciurzyński . Ciurzyński ściga się od 17. roku życia. Jako pilot rajdowy zdobył wicemistrzostwo Polski. Kajetan Kajetanowicz w czasie tej rywalizacji miał całkowicie zaklejoną szybkę w swoim kasku .

W prawym fotelu tegorocznego rajdowego v-ce Mistrza Polski, zasiadł jego obecny partner z załogi i były rajdowy Mistrz Europy, Maciej Wisławski .

Na skróconej trasie kultowego OS-u usytuowanego na autodromie Bemowo lepsza o 3 sekundy okazała się załoga Kajetan Kajetanowicz /Maciej Wisławski . Jednak popularny "Kajto" zaraz po mecie długo patrzył z podziwem na rywala.

Choć czas w tym pojedynku nie miał żadnego znaczenia, to te 3 sekundy są niczym w porównaniu z minutami o jakie rywale przegrywali z Kajetanowiczem podczas tegorocznych rajdowych Mistrzostw Polski - powiedział Maciej Wisławski

Następnie "Wiślak" pogratulował Bartkowi zwycięstwa. A Bartuś z wrodzonym poczuciem humoru podszedł do "swojego" Lancera i stwierdził:

Tak wspaniałym autem nigdy jeszcze nie jechałem. Auto ma jednak jedną, jedyną wadę. Strasznie w nim ciemno.

źródło: Mitsubishi

Samochody: Mitsubishi Lancer - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.