II Rajd Orlen

W najbliższy weekend, 21-21 września w Płocku, odbędzie się II Rajd Orlen. Uczestniczyć w nim będą najlepsi kierowcy w kraju.

Podczas drugiej edycji Rajdu kierowcy będą ścigać się na szybkich, szutrowych odcinkach specjalnych. Kierowcy walczyć w przedostatniej w tym roku, VIII Rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Rundzie Rajdowego Pucharu Europy FIA Strefy Centralnej .

W ubiegłym roku na najwyższym podium stanął aktualny Mistrz Polski RSMP Bryan Bouffier. Obecnie Bouffier znów jest liderem klasyfikacji ogólnej. O zwycięstwo nie będzie jednak łatwo. Do walki stanie cała plejada najszybszych kierowców w kraju. Na komplet punktów liczy zajmujący drugą pozycję w klasyfikacji generalnej Kajetan Kajetanowicz . Plasujący się na trzecim miejscu Michał Bębenek również z pewnością nie będzie żałował pedału gazu w swoim Mitsubishi Lancer Evo IX.

W rajdzie uczestniczyć będzie Krzysztof Hołowczyc i Leszek Kuzaj , a także świetnie spisujący się w tym sezonie Paweł Dytko, Tomasz Kuchar i Michał Sołowow .

Interesująco wygląda rozgrywka pomiędzy czołówką kierowców w klasyfikacji R2B. Na szczycie tabeli zrobiło się bardzo ciasno. Prowadzącemu w stawce Janowi Chmielewskiemu z Wesem-NEO Rally Team, po piętach depcze Radosław Typa z tylko jednym punktem straty do lidera. Także dla Marcina Paseckiego i Marcina Dobrowolskiego szanse na objęcie prowadzenia są jeszcze bardzo realne.

- W zeszłorocznej edycji Rajdu Orlen wygraliśmy klasę A7, ale wtedy nie mieliśmy tak ostrej konkurencji, jak obecnie w C2-R2 Teams' Challenge. Stawka załóg w Citroenach C2-R2 jest teraz wyjątkowo wyrównana, więc na mazowieckich oesach zanosi się na zaciekłą walkę - przewiduje Jan Chmielewski.

Jeden z ostatnich rajdów sezonu zapowiada się więc bardzo pasjonująco. Wszystkich fanów rajdów zapraszamy do Płocka, by w specjalnie wyznaczonych miejscach mogli kibicować kierowcom.

Wybierz samochód dla siebie: oferty na autotrader.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.