Hamilton słusznie ukarany?

W niedzielę w Belgii odbył się bardzo emocjonujący wyścig Formuły 1. Jednym z incydentów był manewr Lewisa Hamiltona, za który Brytyjczyk dostał karę 25 sekund, przez co spadł z pierwszej pozycji na trzecią. Zapraszamy do zapoznania się z sytuacją na filmie i komentowania.

Akcja zaczyna się w 23. sekundzie filmu. Przed szykaną "Przystanek Autobusowy" Hamilton rozpoczyna manewr po zewnętrznej prawego zakrętu, ale Raikkonen nie pozwala się wyprzedzić. Hamilton ścina zakręt, i na początku prostej startowej ma minimalną przewagę nad Raikkonenem. Delikatnie zwalnia, by przepuścić Fina (tak nakazują przepisy w przypadku nieprzepisowego wyprzedzania), ten wychodzi na pierwszą pozycję, ale na wejściu w kolejny zakręt Hamilton znów wyprzedza i nie oddaje już pozycji. Potem zaczyna się dramatyczny pościg Raikkonena, który ma wyraźne kłopoty z opanowaniem bolidu i w końcu, po kolejnym ryzykownym manewrze, kończy wyścig, rozbijając swoje Ferrari na bandzie.

Hamilton wygrywa wyścig , ale kilka godzin później sędziowie dodają mu 25 sekund, przez co spada na 3. pozycję. Prawdopodobnie, według interpretacji sędziów, Hamilton, mimo że oddał na chwilę prowadzenie, to właśnie dzięki nieprzepisowemu manewrowi był po lepszej stronie toru przed kolejnym zakrętem. Sytuacja jest bardzo kontrowersyjna, dlatego obecnie McLaren czeka na rozpatrzenie swojego odwołania od decyzji sędziów.

Zapraszamy do komentowania po obejrzeniu filmu:

jk

Wybierz samochód dla siebie: oferty na autotrader.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.