Scirocco GT24 - zawieje mocniej

Podobnie jak wcześniej Audi , Volkswagen pokazał nowy, zainspirowany wyścigami concept - Scirocco GT24. Pokazany na tuning show w Wörthersee w Austrii model określany jest jako wersja drogowa auta, które ścigało się z olbrzymim powodzeniem w 24-godzinnym wyścigu na legendarnym torze Nurburgring.

Scirocco GT24 to prawdopodobnie zapowiedź przyszłego Scirocco 'R' . Napędzane jest dwulitrowym silnikiem TFSI, produkującym imponujące 325 koni mechanicznych. Napęd przekazywany jest na przednie koła za pośrednictwem zmodernizowanej skrzyni z podwójnym sprzęgłem o nowych tarczach. Zmienione zostały także przełożenia skrzyni, odchudzono nawet koło zamachowe.

Karoseria została nieco wydłużona (o 227 mm) i poszerzona (61 mm). Zawieszenie obniżono i samochód porusza się zaledwie 75 mm nad powierzchnią drogi. Scirocco GT24 obute jest w 18-calowe koła.

W środku pozbyto się wszelkich zbędnych zabawek. GT24 jest o 178 kilo lżejsze od modelu seryjnego i waży 1120 kg. W środku przybyła za to klatka bezpieczeństwa, kubełki Recaro, węglowa deska rozdzielcza, nowa kierownica, elektroniczny wyświetlacz oraz system gaśniczy.

więcej o Scirocco

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.