Brawn: "Honda lubi Istambuł"

Ross Brawn wierzy, że Honda będzie w dużo lepszej formie podczas Grand Prix Turcji niż podczas wyścigu w Barcelonie, gdzie bolid RA108 nie spełnił pokładanych w nim nadziei ...

Ross Brawn wierzy, że Honda będzie w dużo lepszej formie podczas Grand Prix Turcji niż podczas wyścigu w Barcelonie, gdzie bolid RA108 nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

 

Pomimo kłopotów Jenson Button zajął szóste miejsce w Hiszpanii zdobywając pierwsze punkty Hondy w tym sezonie.

 

Przed Grand Prix Turcji Brawn twierdzi, że nawierzchnia toru w Istambule powinna bardzo pomóc jego kierowcom w uzyskaniu lepszego wyniku.

 

"Istanbul Park to wspaniały tor. Nasi kierowcy bardzo lubią po nim jeździć", powiedział Brawn. "Chociaż w Stambule nie można testować, zamierzamy zaprezentować kilka usprawnień naszego bolidu. Będą dotyczyć między innymi aerodynamiki. Wszystko po to, aby przystosować bolid do tego konkretnego toru."

 

"Spodziewamy się, że RA108 będzie nieco szybszy w Istambule niż w Barcelonie, gdzie mieliśmy problemy ze stabilnością bolidu na wyboistej nawierzchni. Mam nadzieję, że znów będziemy mogli walczyć o awans do pierwszej dziesiątki."

 

Jenson Button również przyznał, że po nieudanych kwalifikacjach w Barcelonie, ma nadzieję na awans do Q3 w Turcji.

 

"Przed Grand Prix Hiszpanii wprowadziliśmy pierwsze poważne zmiany w RA108. Nowy pakiet aerodynamiczny dał nam bardzo dużo."

 

"Dobrze wiedzieć, że z każdym krokiem ulepszamy nasz bolid i jesteśmy świadomi każdej nowej zmiany. Nasz wysiłek będzie skupiony na zakwalifikowaniu się do pierwszej dziesiątki."

 

Dla Rubensa Barrichello Grand Prix Turcji będzie wyjątkowym wyścigiem - będzie to jego 257. start w Formule 1 czyniąc go najbardziej doświadczonym kierowcą w historii Formuły 1.

 

"Bardzo wiele dla mnie znaczy fakt, że jestem najbardziej doświadczonym kierowcą w Formule 1. Na przestrzeni lat zgromadziłem wiele doświadczeń i wspomnień. Przyznaję, że nie czuję się inaczej niż w 1993 roku, gdy wystartowałem po raz pierwszy."

 

"Wiele osób będzie się pewnie przyglądać mojej szesnastoletniej karierze. Nie patrzę jednak w przeszłość, wciąż uważam, że nadchodzący wyścig jest najważniejszy."

Więcej o: