Niepewna przyszłość Suzuki w WRC

Suzuki World Rally Team rozważa przedterminowe zakończenie programu WRC po sezonie 2009. W przeciwieństwie do Citroena, w grę nie wchodzi jednak rezygnacja z rajdowych mistrzostwach świata,...

Suzuki World Rally Team rozważa przedterminowe zakończenie programu WRC po sezonie 2009. W przeciwieństwie do Citroena, w grę nie wchodzi jednak rezygnacja z rajdowych mistrzostwach świata, ale wcześniejsze przejście z SX4 WRC na bardziej przyszłościową wersję SX4 S2000 Plus.

 

Suzuki SX4 WRC, pierwszy w historii koncernu samochód WRC, było stworzone z myślą o startach do 2012 roku. Jego premiera na rajdowych trasach nastąpiła podczas Rajdu Korsyki 2007, a sezon 2008 jest pierwszym pełnym w mistrzostwach świata.

 

Samochód jeszcze na dobre nie zadomowił się na oesach, wciąż wymaga jeszcze wielu poprawek, ale w myśl nowych przepisów FIA jego dalszy rozwój mija się z celem.

 

Od 2010 roku ma obowiązywać nowy regulamin budowy WRC. Wtedy, po rocznej przerwie, poświęconej na testy, Suzuki mogłoby wrócić z nowym samochodem spełniającym wszelkie wymogi - SX4 S2000 wyposażonym w turbosprężarkę.

 

"Spodziewaliśmy się, że będziemy używać SX4 WRC do 2012 roku, ale znacznie wcześniej, bo już w 2010 zmienią się regulaminy. Musimy zacząć myśleć o przyszłości, na razie jednak nie zapadły żadne decyzje" - powiedział przedstawiciel Suzuki.

 

Zgodnie z planem, najbliższym startem SWRT, Toniego Gardemeistera i P-G Anderssona będzie rozgrywany w terminie 16-18 maja Rajd Sardynii.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.