Sołowow źle ustawił Peugeota

Michał Sołowow i Maciek Baran, zaliczający dopiero drugi start Peugeotem 207 S2000, po pierwszym etapie Rajdu Mille Miglia zajmują czternaste miejsce w klasyfikacji generalnej oraz siódme w ...

Michał Sołowow i Maciek Baran, zaliczający dopiero drugi start Peugeotem 207 S2000, po pierwszym etapie Rajdu Mille Miglia zajmują czternaste miejsce w klasyfikacji generalnej oraz siódme w mistrzostwach Europy. Po czterech piątkowych odcinkach załoga Cersanit Rallly Team znajdowała na dziesiątym miejscu w "generalce".

"Nie jestem zbyt zachwycony wynikiem, ale przynajmniej ukończyliśmy pierwszy dzień. Lepsze to, niż obserwować rajd z pobocza" - pocieszał się Michał Sołowow. "W trakcie dnia zmienialiśmy nastawy dyferencjałów, ale niestety się trafiliśmy najlepiej. Było mokro i bardzo ślisko. Przez złą decyzję traciliśmy około jednej sekundy na kilometrze. Jutro planujemy pełny atak, jak zawsze". "Pierwszą pętlę przejechaliśmy w ulewnym deszczu i poszło całkiem nieźle. Niestety przed drugą zmieniliśmy ustawienia samochodu i czasy okazały się nieco gorsze" - potwierdził Maciek Baran. "Warunki na trasie były bardzo trudne. Pogoda zmieniała się bardzo szybko pogoda: deszcz, mgła, czasem słońce. Nam udało się z doborem opon. W sobotę powalczymy o wyższe miejsce" - powiedział Maciek Baran. Drugi etap Rally Mille Miglia składa się z sześciu odcinków specjalnych. Przyjazd załóg na metę w Montichiari, nieopodal Brescii, spodziewany jest o godzinie 19:00.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.