Zaczną od Tunezji

Łukasz Komornicki i Rafał Marton (Diverse Extreme Team) wystartują w cyklu Pucharu Świata cross-country 2008. Sezon rozpoczynają w Tunezji za niecałe dwa tygodnie, gdzie odbędzie się pierwsza eliminacja Pucharu Świata cross-country.

Zmagania z czołowymi załogami świata Polacy rozpoczną startem w rajdzie Tunezji (23.04.-03.05) - pierwszym, międzynarodowej klasy pustynnym rajdzie od czasu odwołanego w styczniu Dakaru. Impreza stanowi pierwszą eliminację Pucharu Świata cross-country 2008. To po Dakarze, jeden z najbardziej znanych terenowych rajdów świata, nazywany "małym Dakarem", ponieważ przebiega w dużej mierze trasami legendarnego maratonu.

Komornicki z Martonem to jedna z najbardziej doświadczonych załóg samochodowych w rajdach cross-country w Polsce, zdobywcy piątego miejsca w Pucharze Świata 2003, i polscy "dakarowi" rekordziści (najwyższe 14. miejsce w edycji 2004 r.). Swoimi osiągnięciami udowodnili przynależność do światowej czołówki w tej dyscyplinie sportu. W tym sezonie również zapowiadają zaciętą walkę o pucharowe punkty.

"W związku z odwołaniem rajdu Dakar, najważniejszej dla każdego kierowcy terenowego imprezy, czujemy spory niedosyt i planujemy w tym sezonie ostrą walę o pucharowe punkty. Nasz tegoroczny kalendarz startów obejmować będzie m.in. rywalizację w zbliżającym się Rajdzie Tunezji (23.04-03.05.), Rally Vodafone Transiberico w Portugalii i Hiszpanii (20.05.-25.05), oraz UAE Desert Challenge w Dubaju (25.10-31.10). Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu, zeszłoroczny rok pozwolił nam poznać specyfikę i zalety prowadzenia naszego Buggy. Oprócz sportowej rywalizacji w Pucharze Świata, będzie to dla nas doskonałe przygotowanie do rajdu Dakar 2009. Bo jak wiadomo, Dakar to dla każdego kierowcy priorytet i największe wyzwanie." - powiedział Łukasz Komornicki, kierowca Diverse Extreme Team."

Rajd Tunezji, pierwsza eliminacja Pucharu Świata cross-country, to najdłuższy pustynny maraton po legendarnym rajdzie Dakar, to ekstremalne wyzwanie dla kierowców, rywalizacja człowieka z naturą, maszyną i samym sobą dziewięć morderczych etapów pustynnych, zmagania w 40 stopniowym upale na terenie Tunezji i Libii oraz odcinki specjalne przebiegające po dotychczasowych trasach rajdu Dakar. Tradycja, smak przygody i rywalizacja kierowców o pierwsze punkty Pucharu Świata 2008 rozpocznie się już 23 kwietnia, pustynne zmagania załóg potrwają do 3 maja.

Więcej o:
Copyright © Agora SA